Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Jaanuarist stardivad uued teadus- ja tehnoloogiateemalised saatesarjad

Tuleva aasta alguses ilmub tele-eetrisse kaks uut saatesarja, millest üks tutvustab eesti teadlasi ja teine paneb noored stipendiumi nimel võistlema.

Sihtasutus Archimedes viis läbi riigihanke, mille käigus otsiti formaate ning tegijaid teadust populariseerivate saatesarjade valmimiseks. Hanke võitnud AS Testfilm ja OÜ Vesilind on nüüdseks saatesarjade tootmisega alustanud.

Esimene dokumentaalsete sugemetega saatesari tutvustab Eestis elavaid ja eesti juurtega teadlasi. Näiteks tuleb saadetes juttu maailmatasemel teadlastega nagu Mart Saarma, Jaan Einasto ja Martti Raidal. “Igas saates keskendutakse ühele teadusvaldkonnale või -teemale. Uurime, millega maailmatasemel eesti teadlased tegelevad ja kuidas see kõik inimesi igapäevaselt puudutab,” rääkis saate produtsent Ene-Maris Tali. 16-osalist saatesarja juhivad Jaan Tulviste ja Neeme Raud.

Samuti algab jaanuarist 14 – 26-aastastele noortele mõeldud võistlussari, kus 12 noort võistlevad praktilistes ülesannetes, mis nõuavad teadusalaste teadmiste rakendamist igapäevaelus. Saatesarja võitja saab Archimedeselt 10 000 euro suuruse stipendiumiraha, mille abil oma õpinguid jätkata. Võistlust saab jälgida nii televisioonis kui internetis, saadet juhib Jüri Muttika.

Saatesarjade eesmärk on ergutada ja suunata noorte uudishimu, tõsta teadlikkust teaduse ja tehnoloogia rollist meie igapäevaelus ja Eesti teadlaste ja inseneride panusest teaduse ja tehnoloogia arengusse.

Telesaated valmivad teaduse populariseerimise TeaMe programmi raames, mille peamiseks rahastajaks on Euroopa Sotsiaalfond.

Viimased uudised