Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Jätkub „Õpi õpetajaks“ kampaania õpetajate väärtustamiseks

Möödunud aasta novembris käivitas Sihtasutus Archimedes Eduko büroo koostöös ülikoolidega kampaania „Õpi õpetajaks“ õpetajaameti väärtustamiseks. Kampaania tegevused jätkuvad ka tänavu märtsis ja aprillis.

Kampaania raames valmisid videoklipid, milles tuntud Eesti avaliku elu tegelased meenutavad oma õpetajaid, lapsed tänavad oma õpetajaid ning õpetajad ise selgitavad, mis tähendab nende jaoks õpetajaks olemine. Videoklipid levivad nii teles kui ka internetis. Lisaks videotele võib kampaanianägusid kohata tänavapildis kui ka trükimeedias reklaamplakatitel.

Kampaania üks reklaamnägudest, endine ERR-i saatejuht ja toimetaja, kooliteemalise saatesarja „Üheksandikud“ produtsent ning praegune Elioni NutiTV hankejuht Toomas Luhats käis hiljuti koolitundi läbi viimas. „See on puhas rõõm, kui saad kohtuda säravsilmsete inimestega, kes viitsivad kuulata, mis sul öelda on,“ sõnas ta. „Minu põgus kohtumine õpilastega oli aga tegelikult naljategu võrreldes sellega, mida tublid õpetajad teevad iga päev,“ tunnistas Luhats. „Õpetajatel on kogu aeg vaja olla vaimses tippvormis ja anda oma ainet nii huvitavalt, et see mitte ainult meeldiks õpilastele, vaid et sellest ka midagi meelde ja pähe jääks.“

„Õpi õpetajaks“ kampaania soovib kõnetada nii endiseid kui ka praeguseid õppureid ja suunab neid tänama oma õpetajaid. „Soovime panna inimesi mõtlema nende elus väga olulist rolli mängivatele isikutele – õpetajatele – ja neid rohkem esile tuua,“ selgitas Eduko büroo juhataja Tiina Anspal. „Samas ka näidata, miks on õpetajaamet oluline ja miks on õpetaja olla lahe. Loodame, et õpetajaks tuleb õppima aina rohkem särasilmseid ja tegusaid noori,“ lisas Anspal.

Alanud kampaania on üks osa pikemaajalisest „Õpi õpetajaks“ programmist, mille eesmärk on õpetajakutse populariseerimine ja võimekate inimeste kutsumine õpetajaks õppima. Lisaks märtsis-aprillis toimuvale teavituskampaaniale korraldavad erinevad ülikoolid kampaaniaga seotud infoüritusi, toimuvad ka avatud uste päevad, kus tutvustatakse õpetajaks õppimise võimalusi.

„Õpi õpetajaks“ kampaaniat koordineerib haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning Tallinna Tehnikaülikooliga. Kampaania läbiviimist Eduko programmi raames toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist.

Kampaania veebileht: http://eduko.archimedes.ee/populariseerimine/opi-opetajaks-kampaania

Viimased uudised