Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

"Kas Euroopa on hea koht õppimiseks ka homme?" küsivad Tallinnasse kogunevad arvamusliidrid

Esmaspäeval algab Olümpia hotellis konverents “Kõrghariduse arengud Euroopas järgmisel kümnendil”. Üritusel vaagivad maailma juhtivad haridusspetsialistid Euroopa valikute üle pärast 2010. aastat, mil lõppeb Bologna protsessi nime all tuntud ajaloo mastaapseim kõrghariduse ühtlustamine ja reformimine.

“Keerulise nimega Bologna protsess on tavalisele tudengile tähendanud hulka lisavõimalusi. Nii sisse viidud 3+2 õppekavade süsteem kui reeglid eri maade diplomite tunnustamisel on tunduvalt kergendanud välismaale õppima minekut. On märkimisväärne, et 46 riiki on vabatahtlikult sellise tulemuseni jõudnud,” selgitas suundumuste olulisust sihtasutuse Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere.

Sihtasutuse Archimedes ja Academic Cooperation Association korraldataval konverentsil arutletakse, kas Bologna protsess jätkub ja kui jah, siis mis suuna ta võtab? “Nüüd, kus on paigas üleeuroopalised standardid, on võimalik liikuda edasi tõeliste väljakutsete juurde õppe kvaliteedi ja sisu osas. Eesmärk on tõsta hariduse rahvusvahelist konkurentsivõimet pistmaks rinda USA või Aasia ülikoolidega. Seega võib öelda, et olulised arengud Euroopa kõrgharidusruumi kujundamisel on alles ees”, kõneles Toompere.

Konverentsi korraldaja Katrin Kiisleri sõnul on tänu tehtud muudatustele Euroopa välisüliõpilaste jaoks endiselt kõige populaarsemaks sihtkohaks ja see pole oluline kaugeltki vaid majanduslikust aspektist. “Teadmiste ja oskuste kõrval kujunevad just ülikooliõpingute ajal ka meie väärtushinnangud, mistõttu pole sugugi vähetähtis, kus õpivad homse maailma liidrid. Euroopa ülikoolide akadeemiline tase ei vaja tõestamist, ent otsust langetav üliõpilane ja lapsevanem peavad siinsetest mitmekesistest võimalustest ka aru saama,” lisas ta.

Kahepäevasel üritusel vaadeldakse õpi- ja teadlasrände tulevikurolle, uuritakse rahvusvahelistumise ja kõrghariduse kui terviku rahastamisvõimalusi ning analüüsitakse haridusele juurdepääsu, sealhulgas alternatiivsete õppimisvõimaluste ja rahvusvahelise hariduse võimalusi.

Konverentsi programmi leiad siit.

Lisainfo:
Katrin Kiisler
Sihtasutus Archimedes
tel: 730 0325
katrin@archimedes.ee

Viimased uudised