Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Konverentsil tehakse kokkuvõtted eestikeelse terminoloogia ja eestikeelsete kõrgkooliõpikute programmist

Täna toimuval konverentsil „Mitu sammu on terminitööst kõrgkooliõpikuni“ tehakse kokkuvõte senisest tööst eestikeelse terminoloogia arendamisel ning arutatakse, milline peaks olema terminitöö tulevikus, et kindlustada eesti keele positsiooni kõrghariduses ja teaduses.

Programmi toel ilmunud eestikeelsete kõrgkooliõpikute näitus.

Tallinna Tehnikaülikoolis toimuval konverentsil tehakse kokkuvõte aastatel 2013-2017 ellu viidud eestikeelse terminoloogia programmist ja eestikeelsete kõrgkooliõpikute programmist.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtneri sõnul on need kaks programmi omavahel tihedalt seotud. „Ühine eesmärk on toetada eestikeelse teadusterminoloogia arendamist, levitamist ja kinnistamist ning seda just kõrgkoolide eestikeelse õppevara loomise ja õppetöös kasutamise kaudu,“ ütles Kärtner.

Tegemist on jätkuprogrammidega, esimesed sama eesmärgiga programmid käivitati juba 2008. aastal.

Kärtner lisas, et kahe programmiperioodi jooksul on ilmunud üle 62 eestikeelse kõrgkooliõpiku erinevates valdkondades ning parimaid neist on tunnustatud igal aastal emakeelepäeva ürituste raames.

Lähemalt räägitakse ka programmide tulemustest ja terminitöö tulevikust. Ekspertkomisjoni esimees, õpiku autor ja kirjastaja lahkavad õpiku loomise protsessi. Eestikeelse vikipeedia eestvedajad kutsuvad kaasa lööma korraliku ja mahuka veebientsüklopeedia loomisel.

Mart Noorma (füüsik ja tehnikateadlane, tudengisatelliidi programmi algataja ja juhendaja, telesaate “Rakett 69” kohtunik) ja Sirli Zupping (Tartu Ülikooli üldkeeleteaduse teadur ja lektor)

Lisaks on välja pandud näitus programmide toel ilmunud õpikutest.

Konverentsi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium, sihtasutus Archimedes, Eesti Rakenduslingvistika ühing ja Eesti Keele Instituut.

Viimased uudised