Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Täna: „KoolOni“ avalöök Mati Heidmetsa ja Mustamäe Gümnaasiumiga

Täna, 9. septembril stardib Kuku raadios taas saatesari „KoolOn“, mis võtab kõne alla kõik hariduse ja teadmistega seotu. Reedel kell 11 (kordus laupäeval kell 19) on fookuses Eesti Inimarengu Aruanne 2011.

Tallinna Ülikooli professor Mati Heidmets annab ülevaate, mida saab aruandest välja lugeda meie hariduse arengute kohta viimasel kahel kümnendil. Muuhulgas toob uuring ka välja, et ligi 40 protsenti Eesti 15-aastasi noori ei loe mitte kui midagi. Kas see tähendab et asjad on hullud, uurib saatejuht Kristel Kossar koos Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpetajate ja õpilastega.

„KoolOn“ tuleb sel hooajal eriti terane, nagu üks hea haridussaade olema peab, lubab Kossar. Ta kavatseb haridusteemade kallale lasta nii ministreid, parlamendisaadikuid ja haridusametnikke kui ka õpetajaid, õpilasi ja lapsevanemaid.

Saatesari valmib koostöös suuremate kõrgkoolidega haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programmi Eduko raames. Programmi viib ellu SA Archimedes ja rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

„KoolOn“ jõuab Kuku eetrisse reedeti kell 11 ja kordusena laupäeviti kell 19, saated on aadressilt http://podcast.kuku.ee/saated/koolon/ ka järelkuulatavad.

Lisainfo ja teemasoovitused:
Kristel Kossar
„KoolOni“ saatejuht
Tel 502 3287
kristel.kossar@gmail.com
http://eduko.archimedes.ee/koolon

Maiki Voore
saate koordinaator
Tel 640 9142, 5332 6588
maiki.voore@tlu.ee
http://eduko.archimedes.ee/koolon

Teate edastas:
Monika Maamägi
programmi Eduko koordinaator
Tel 699 9394
monika.maamagi@archimedes.ee

Viimased uudised