Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Kõrgetasemeline Gruusia teadusdelegatsioon külastab Eestit

1.-7. novembrini viibib Eestis ja Soomes visiidil kõrgetasemeline Gruusia teadusdelegatsioon. 9-liikmelisse delegatsiooni kuuluvad Gruusia Haridus- ja Teadusministeeriumi ametnikud, Gruusia Teadusfondi direktor, ülikoolide rektorid ja instituutide juhatajad.

Gruusia delegatsioon viibib Eestis Sihtasutuse Archimedes poolt koordineeritava Gruusia teadus- ja arendussüsteemi nõustamise projekti raames. Juulis alanud projekti eesmärgiks on nõustada Gruusia Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Gruusia Teadusfondi selge teadus- ja arendusstrateegia ning läbipaistva ja kaasaegse teaduspoliitika kujundamisel. Projekti raames analüüsitakse hetkel Gruusias toimivat teadus- ja arendussüsteemi ning nõustamise kaudu aidatakse kaasa reformidele Gruusia teadussüsteemis ja efektiivse teaduse administreerimise süsteemi loomisele.

Gruusia delegatsioon tutvub 6. novembril Tartus Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudiga, Tartu Teaduspargiga, Tartu Ülikooliga ja sihtasutusega Archimedes. 7. novembril külastatakse Tallinnas Eesti Teadusfondi ja Tallinna Tehnikaülikooli.

2.-4. novembrini külastab delegatsioon Soomet, kus tutvutakse Soome Akadeemia, Tekesi, Helsingi ja Otaniemi teadusparkide ning Heureka keskusega.

Lisainfo:

Madis Saluveer

SA Archimedes

Teaduskompetentsi Nõukogu büroo juhataja

Tel: 50 320 94

E-post: madis@archimedes.ee

Viimased uudised