Üldandmed Kontakt Otsi

Kristjan Jaak jagas 10. sünnipäeva eel poole miljoni euro eest toetusi

Üliõpilastele ja õppejõududele juba 10 aastat toetusi jaganud sihtasutus Archimedes jagas ka lõppeval õppeaastal hulgaliselt stipendiume välismaal õppimiseks. 2012/2013 õppeaastal laekus kokku 504 taotlust, mille hulgast valiti stipendiumi saajateks 215 toetusesoovijat.

Kristjan Jaagu stipendiume antakse välja välissõitude, osalise õppe ja tasemeõppe raames. Välissõidu stipendiumi 328 taotlusest rahuldati 140, ning sellega toetatakse lühiajalisi õppetööga seotud välisreise, mis kestavad maksimaalselt 21 päeva. Osalise õppe stipendiumitaotlusi laekus 96, stipendiumi saajateks valiti 41. Osalise õppe stipendiumiga toetatakse siinsete kraadiõppurite 1-5 kuulisi õpinguid vahetusüliõpilastena väliskõrgkoolis või teadusasutuses. Tasemeõppe stipendiumile laekunud 80 taotlusest valiti välja 34 toetusesaajat. Tasemeõppe stipendiumiga toetatakse magistrantide või doktorantide ühe õppeaasta ulatuses toimuvaid õpinguid väliskõrgkooli või teadusasutuse juures.

„Kui loobujaid mitte arvestada, siis tänase päeva seisuga on meil 194 stipendiaati, kelle vahel on ära jagatud ligikaudu pool miljonit eurot. Taotluste arv on üldiselt igal õppeaastal jäänud stabiilselt pooletuhande ringi ning toetuse saab samuti umbes 200 stipendiaati,” ütles SA Archimedese kõrghariduse arenduskeskuse stipendiumikonsultant Kristiina Vaik.

 

 

 

 

 

 

 

Eesti tudengite seas on alati populaarsed sihtkohad olnud Soome, Rootsi, Suurbritannia ja Saksamaa, kuhu mindi kõige enam õppima ka sel aastal. Lühireiside puhul satub sekka ka eksootilisemaid riike nagu India, Jaapan, Vietnam ja Iisrael. Maailmas tunnustatud ülikoolidest saab sihtkohtadena välja tuua muuhulgas näiteks Cambridge’i Ülikooli Suurbritannias, Chalmersi Tehnikaülikooli Rootsis, Sciences Po Ülikooli Prantsusmaal ja Waseda Ülikooli Jaapanis.

Kristjan Jaak on 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi ning sihtasutuse Archimedes koostöös algatatud riiklik stipendiumiprogramm, mille eesmärk on toetada Eesti kõrgkoolide magistrantide ja doktorantide ning õppejõudude õppe- ja teadustööga seotud välislähetusi. Esimesed Kristjan Jaagu stipendiumi taotlusvoorud kuulutati välja 1. juuni 2003 tähtajaga kahes kategoorias: välissõidud (3-21 päeva kestvad lähetused) ja osaline õpe (välisõpingud 1-5 kuud). Aasta hiljem lisandus tasemeõppe stipendium, millega toetatakse välisõpinguid ühe akadeemilise õppeaasta ulatuses. Alates 2012. aastast on Kristjan Jaagu stipendiumite nime alla koondunud ka täismahus doktorantide stipendium (endine riikliku koolitustellimuse stipendium doktoriõpinguteks välismaal).

Rohkem infot Kristjan Jaagu stipendiumide kohta leiab sihtasutuse Archimedes stipendiumide kodulehelt: www.archimedes.ee/stipendiumid

Täpsem info:
Kristiina Vaik
SA Archimedes stipendiumikonsultant
tel 697 9232
kristiina.vaik@archimedes.ee

Teate edastas:
Eero Loonurm
SA Archimedes kommunikatsioonijuht
6979225
eero.loonurm@archimedes.ee

 

 

Viimased uudised