Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Kuula Vikerraadio lugu Erasmuse programmist Eestis

15. juulil räägiti Vikerraadios Erasmuse programmist ja eestlaste huvist välismaal õppimise vastu. ERR-i Tartu stuudios käis Archimedese analüütik Kai Treier.


“Ma arvan, et üliõpilased on aina teadlikumad ja soovivad rahvusvahelist kogemust ning isiklikult areneda, et olla konkurentsivõimelised,” sõnas Treier. Eesti eripäraks nimetas ta seda, et lausa 10% lõpetajatest on Erasmuse programmis osalenud. Ka on eestlaste huvi suurem välismaisete praktikavõimaluste vastu.

Tartu Ülikoolis riigiteadusi õppiv Mart Treial kasutas Erasmuse programmi väikeseks mõttepausiks ja motivatsiooni kogumiseks.
Portugalis Lissabonis õppis ta kolme sotsiaalteadustega seotud ainet. Vahetussemestrit peab ta heaks kogemuseks eelkõige kontaktide osas. “See andis mulle häid tuttavaid mitmetest riikidest, mis on number üks kasutegur.”

Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise magistrant Kristlyn Sikk osales Erasmuse programmis lõppenud õppeaasta kevadsemestril, kui õppis Kreekas, Ateenas turunduse ja turismiga seonduvat. Lisaks saadud erialastele teadmistele, hindab neiu kõrgelt rahvusvahelist kogemust ja silmaringi avardamist. Põhjuseks, miks Erasmuse programmi võimalusi kasutab siiski veel väike osa Eesti tudengitest, peab ta pragmaatilisi valikuid. “Paljud tudengid töötavad samal ajal kui nad õpivad. Just see raha teenimise võimalus lükkub seetõttu edasi,” selgitas ta.

Kuula uudislõiku.


 

Teate koostas:

Karol Sepik

Sihtasutus Archimedes
Haridusteabe büroo kommunikatsioonispetsialist
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised