Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

“Maailm valla” tutvustab Euroopas õppimise ja töötamise võimalusi

1.-3. detsembrini on Teeviidal avatud paviljon “Maailm vaala – Move in Europe”, mis tutvustab noortele Euroopas õppimise, töötamise ja rahvusvahelise koostöö võimalusi.

Saalis on kuus teemaala, kus erinevad projektid Eestist, Lätist ja Leedust tutvustavad saavutatut ning kutsuvad külastajaid tasuta töötubadesse, kus saab mängida, meisterdada ja lõbusaid ülesandeid lahendada.

Sihtasutuse Archimedes ja Euroopa Liidu võrgustike infoalades saab vastuseid küsimustele õppimise, töötamise ja vabatahtlikuna tegutsemise kohta nii Euroopas kui mujal maailmas. Lisaks peetakse infojahti, milles osalejatele on välja pandud auhinnad.

„Maailm valla“  paviljonis toimub kolme päeva jooksul põnev programm, mis tutvustab välismaal õppinud tudengite ja töötanud vabatahtlike kogemusi. Osaleda saab trummitöötoas, vaadata dokumentaal- ja multifilme ning teadusteatrit, tutvuda rahvusvahelise kriminaalkohtu tööga, arutleda ajakirjanik Liis Kängsepaga, kuidas saada oma nimi raamatu kaanele ja palju muud.

Sündmuse saadikule, näitleja Rasmus Kaljujärvele, saab küsimusi esitada neljapäeval, 1. detsembril kell 16.30, pärast parimate praktikalugude ja -fotode autorite autasustamist. Reedel kell 13.00 antakse üle preemiad selle aasta tublimatele noortele leiutajatele, 2. detsembril kell 16.30 astub paviljonis üles ansambel Zetod.

“Maailm valla” paviljon on avatud noorte infomessi Teeviit raames Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuse D-hallis. Sündmust korraldavad Euroopa Komisjon ja Sihtasutus Archimedes algatuse “Youth on the Move” raames.

Täpsemat infot saab Euroopa Noorte veebilehelt ning “Maailm valla” sündmuse ajakavast.

Lisainfo: “Maailm valla” paviljoni projektijuht Laura Hütt, tel 5809 2244.

Viimased uudised