Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Mais algab ERR ja Archimedese tõsieluseriaal "Ühe Eesti sihtasutuse elu"

Maikuust alates algab ETV ekraanil sotsiaalse kõlapinnaga tõsieluseriaal “Ühe Eesti sihtasutuse elu”, mis kajastab aasta jooksul haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas toimetava sihtasutuse Archimedes hingeelu.

Telekaamera viibib jooksvalt kõikide sihtasutuse tegevuste juures, eesmärgiga näidata tavalist enam kui 100 töötajaga riigiasutuse tööd kuu aja jooksul. Sarja jooksul tuuakse välja mitmed Archimedese tegevuste tahud alates struktuuritoetuste rakendusüksusest ja lõpetades kõrghariduse kvaliteedi ja kvalifikatsioonide tunnustamisega.

“Arutlesime ka ministeeriumiga sel teemal ning otsustasime, et Archimedes lööb projektis meeleldi kaasa,” ütleb sihtasutuse juhatuse liige Rait Toompere. “Meie käest on korduvalt küsitud, et kuidas on Eesti haridus- ja teadusasutuste tase niivõrd kiiresti konkurentsivõimelise tasemele jõudnud – saame seega bürokraatia köögipoole televaataja ette tuua.”

Telesaate “Ringvaade” vastutav toimetaja ning uue seriaali produtsent Kajar Kase lisas, et riigiametnik ei  tegele ainult bürokraatlaga, vaid ka suurte ja mastaapsete teemadega, mille jälgimine on huvitav igale televaatajale.

“Esmapilgul kõlab reality ühe riigiasutuse igapäevastest tegemistest nagu maailma igavaim telesaade, ent olles SA Archimedeses ise kohal viibinud, võin kinnitada, et nii see absoluutselt ei ole – tegemist on täiesti korraliku avalik-õigusliku meelelahutusega. Ma ei kujutanud ettegi, millise kirega menetletakse neid kümneid tuhandeid dokumente, mis annavad stipendiumid ja toetused meie noortele, üliõpilastele, kõrgkoolidele ja teadusasutustele,” lisas saate produtsent Kajar Kase. “Tahame näidata riigiametnikele, et Eesti riigiasutuste töötajate mured ja rõõmud lähevad korda kogu riigile.”

250 osa vältav tõsieluseriaal põhineb Itaalia teletootja RAIUNO formaadil “Fondazione”. Saade on ETV eetris esmaspäevast reedeni kell 20.00 alates 2. maist.

Igale telesaatele järgneb vestlussaade Vikerraadios, kus Kajar Kase, Rait Toompere ning üks SA Archimedes nõukogu liige otsivad lahendusi Eesti haridus- ja teaduselu üldisematele väljakutsetele. Esimesel maikuunädalal on stuudios õhtuti Haridus- ja teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kalmar Kurs.

Sihtasutuse töötajad on seriaalis osalemiseks valmis. Foto: SA Archimedes

 


Episoodid 1-5:

Esmaspäev. 1. osa
Eve soovib Annemariga struktuuritoetustest rääkida. Raimond mõtleb välja plaani hangete jaoks. Raul tahab Eestis õppivad välistudengid tööle panna. Reti ja Erika ei suuda uskuda uut ostuarvetesüsteemi. Kirsi tunnistab oma tundeid auditite vastu.

Teisipäev. 2. osa
Brüsselist naasnud Raiti ootab tööl ees üllatus. Reet räägib oma Erasmus+ mõtetest Annele. Tiina hakkab konverentsi ette valmistama. Maiki peab õppekavade kvaliteedi osas plaani. Kaja räägib Terjele noorteprogrammide kohta tõtt.

Kolmapäev 3. osa
Gunnar on šokeeritud, et on inimesi, kes tahavad oma diplomit võltsida. Stipendiaadid tahavad sihtasutusse kohtumisele tulla. Heli saabub Tartusse ja soovib kõrgkoolidelt tagasisidet. Uue töötaja koolitusel üritavad kõik uurida, mis on abikõlblikkus.

Neljapäev 4. osa
Urve läheb Tartusse tagasi ja näeb programme uues valguses. Made ja Ramia loodavad, et nende plaan õnnestub. Kaire ja Merili tahavad hankepartneritega tõsiselt rääkida. Lili räägib Anule, et nägi Taivot. Kadri kahtlustab, et aruanded laekuvad jälle viimasel päeval.

Reede 5. osa
Carmen tahaks rohkem stipendiume välja anda kui sihtasutusel võimalik. Indrek üritab mõistatada raamatupidamise saladust. Julia vaatab kasvavat taotlustevirna oma laual, sest tähtaeg on kohe käes. Auditeerijad möönavad, et sihtasutuse ruumid on kahes erinevas linnas.

 

Lisainfo:

Eero Loonurm
Kommunikatsioonijuht
Sihtasutus Archimedes
+6979225
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

Viimased uudised