Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

MAlgatuse võitis Vana-Võidu malevarühm

MAlgatuse 2010 peavõidu pälvis Vana-Võidu malevarühm mänguväljaku korrastamise eest.

MAlgatus 2010 on SA Õpilasmalev, SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja Eesti Noorsootöö Keskuse ühine koostööprojekt, millega malevarühmad viivad ellu oma laheda idee, et Eestimaa väikestes paikades elu paremaks muuta.

Malevarühm korrastas Vana-Võidus laste mänguväljaku, kogudes materjalide jaoks raha kallistusi jagades, massaaži tehes, tänavamuusikutena esinedes, autosid pestes, õhupalliloomi ja mahla müües. Žürii liikme, näitleja Rasmus Kaljujärve sõnul oli Vana-Võidu malgatus musternäide sellest, milline üks malgatus olema peab. “Kohalikelt uuriti, mida vaja kogukonnas teha, koguti ise raha ja tehti koos kohalikega ära. Selge ja ülevaatlik oli ka esitlus, mis žüriile saadeti,” selgitas Kaljujärv žürii otsust. Võitjad lähevad üheskoos proovisukelduma.

Žürii tõstis esile ka Kambja malevarühma, kes korraldas kohalikele perepäeva, kus tehti nii sporti kui näomaalinguid ja mängiti lastega. Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Oliver Jakobsoni sõnul eristus perepäev teistest malgatustest selle poolest, et pakkus osalejatele just emotsionaalse elamuse, tuues kokku nii vanad kui noored. “Peale perepäeval osalemist võtsid kohalikud Tallinnast tulnud malevanoored omaks ning järgmistel aastatel osatakse neid juba oodata,” lisas Jakobson. Kiituseks Kambja rühmale on neil võimalus end proovile panna trikiratastega sõites.

Võitja valimisel võttis žürii arvesse noorte endi panust idee väljamõtlemisel ja elluviimisel, mõju kogukonnale ja õpimomenti. Žüriisse kuulusid näitleja Rasmus Kaljujärv, sihtasutuse Õpilasmalev, sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja Eesti Noorsootöö Keskuse esindajad.

Sel aastal osales 16 malevarühma, kus malgatas 316 noort. Esimest korda oli võimalus MAlgatuses osaleda ka Tallinnas tööd teinud malevarühmadel ja noortel väljastpoolt Tallinnat. Ideed viidi ellu juulis. Võitjad kuulutatakse välja 11. augustil toimuval Õpilasmaleva kokkutulekul Toosikannus.

Võitjatele panid auhinnad välja kingitus.ee ja SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

MAlgatus toimus juba kolmandat korda. Aastal 2009 tunnustas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas MAlgatust kui ühte enim noorsootööd arendanud projekti.

Täpsem info:

Oliver Jakobson
SA Õpilasmalev juhataja
5510005; oliver@malev.ee
www.malev.ee
http://euroopa.noored.ee/malgatus

Viimased uudised