Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

MAlgatuse võitsid Pidula ja RMK malevarühmad

MAlgatuse 2009 peavõidu pälvisid Pidula ja RMK malevarühmad Pidula mõisaga seotud kolme paiga korrastamise eest.

Võitnud malgatuse juhtmõtteks oli “Kõik mõisa heaks, kõik mõisa eest!” Malevlased tegid heakorratöid Pidula kalakasvatuses, ladusid puid Uustalu ökotalus ning rohisid mõisa pargimeistri juures kartuleid. Võitjad lähevad üheskoos mägironimise võlusid nautima.

Žürii tõstis esile ka Simuna malevarühma, kes vaatamata sõprusrühma puudumisele ise Simuna asulas uksest-uksele käies 80-aastase, noorte abi vajava vanatädi leidsid. Malevlased said vanaprouale abiks olla nii kuuri koristamisel kui ka peenra kaevamisel. Kiituseks Simuna rühmale on neil võimalus end proovile panna trikiratastega sõites.

SA Õpilasmaleva juhataja Eero Kiipli sõnul võeti võitja valimisel arvesse idee uuenduslikkust ja mõju kogukonnale, noorte osalust projektis, finantsprobleemide lahendamise oskust ning projekti jäädvustamist. “Võitja väljaselgitamine oli raskem kui arvasime. Kõik malevlased võtsid MAlgatust tõsiselt ning tegid oma projekte südamega,” lisas Kiipli.

Nele Mets SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroost lisas, et MAlgatus 2009 täitis oma eesmärgi – noored tegid oma algatusel head. “On tore tõdeda, et noored soovivad oma energiat panustada ning noortealgatused on kogukonna poolt aasta-aastalt rohkem oodatud ja toetatud,” selgitas Mets. “Tegemissoovi ei vähendanud ka sõprusrühma puudumine – MAlgatused ei jäänud tulemata.”

Sel aastal osales kokku 15 malevarühma, ideed viidi ellu juuli keskel. Võitjad kuulutati välja 12. augustil toimunud Õpilasmaleva kokkutulekul Toosikannus.
Võitjatele panid auhinnad välja kingitus.ee, AS Ordi ja SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

MAlgatus 2009 on SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja SA Õpilasmaleva ühine koostööprojekt, millega malevarühmad leiavad endale sõprusrühma ning viivad koos ellu oma laheda idee, et Eestimaa väikestes paikades elu paremaks muuta.

Lähem info:

Eero Kiipli
SA Õpilasmalev
56496102; eero@malev.ee
http://www.malev.ee/

Nele Mets
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
69 79 237; nele@noored.ee
http://euroopa.noored.ee/malgatus

Viimased uudised