Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Märtsis esitati rekordarv Erasmus+ taotlusi

Erasmus+ programm on Eestis üha populaarsem. Hariduse valdkonna strateegilise koostöö projektide taotlejate seas on tänavu 70 erinevat Eesti asutust, kes esitasid kokku rekordilised 86 strateegilise koostöö projekti enam kui 18 miljonile eurole.

Märtsikuus lõppenud taotlusvooru 86 taotluse seas on 45 üld-, 12 kutse-, 15 kõrg- ja 14 täiskasvanuhariduse valdkonna projekti. Kõigi aegade projektirekordi tegid üld-, kõrg- ja täiskasvanuhariduse valdkonnad.

“Eesti asutused paistavad silma sellega, et ollakse üha teadlikumad enda võimalustest taotleda erinevatest valdkondadest. Näiteks, ülikoolid taotlevad koostööd üldhariduse ja täiskasvanuhariduse valdkondades,” sõnas sihtasutuse analüütik Kai Treier. “Samuti on projektide teemade valik väga mitmekülgne ja see toetab hariduse rahvusvahelistumist väga erinevate tahkude alt.”

“Hea meel on tõdeda, et teavitustöö on olnud edukas ning erinevates huvirühmades proaktiivse huvi tekitamine on andnud tulemusi,” lisas rahvusvaheliste kõrgharidusprogrammide büroo vanemspetsialist Sabina Sägi.

2019. aastal on keskmine taotletud toetussumma umbes 212 000 eurot, kõige väiksema taotlussummaga projekt oli üldhariduses – 29 830 eurot ja kõige mahukam kõrghariduses – 449 454 eurot. Projektide eelarvet mõjutab eelkõige partnerite arv ja kestus.

Taotlejate seas on 27 üldhariduskooli, 6 lasteaeda, 8 kutsekooli, 9 ülikooli-kõrgkooli ning mitmeid muid haridusvaldkonnas tegutsevaid organisatsioone, sihtasutusi ja mittetulundusühingud.

*Erasmus+ strateegilise koostöö projektid pakuvad võimalusi teha rahvusvahelist koostööd ühist huvi pakkuval teemal üld- kutse-, kõrg- ja täiskasvanuhariduse valdkonnas. Projektide käigus jagatakse kasulikke töökogemusi ning lahendatakse erinevaid probleeme ja püstitatud ülesandeid.

Taotlusvooru tulemused selguvad suvel.

Viimased uudised