Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Meie stipendiaadi Tanel Toomi film võitis Oscari

Tanel Toom, kelle magistriõpinguid Londoni filmikoolis Krisjan Jaagu programmist toetasime, võitis tudengifilmi Oscari. Parima välismaise filmi kategoorias tõi võidu tema National Film and Television Schooli lõputöö “Pihtimus” (The Confession), mis valiti välja 61 tudengifilmi seast 36st erinevast riigist.

“Pihtimus” on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast: tema südametunnistus on puhas – järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks.

Suurbritanniat esindava filmi võit tehti teatavaks 17. mail. Ameerika Filmiakadeemia annab tudengite Oscarit välja alates 1972. aastast selgitamaks parimad tudengifilmid Ameerikas ning üks parim välismaine linateos. 37. korraline tudengifilmide Oscari auhinnatseremoonia leiab aset 12. juunil Los-Angeleses.

Tanel Toom lõpetas Tallinna Ülikooli video ja filmi õppetooli 2005. aastal. Tema film “Teine tulemine” esilinastus Veneetsia filmifestivalil ning võitis parima Euroopa lühifilmi tiitli Archipelago rahvusvahelisel filmifestivalil. Tanel lõpetas NFTSi magistriprogrammi käesoleval aastal. Tema õpinguid on toetanud Eesti Kultuurkapital, Sihtasutus Archimedes, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit.

Ameerika Filmiakadeemia pressiteade:
http://www.oscars.org/press/pressreleases/2010/20100517a.html
National Film and Television Schooli kodulehekülg:
http://www.nfts.co.uk/

Viimased uudised