Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Mentorõppejõud jagasid ellujäämise näpunäiteid

Eile, 19. septembril toimus Tartu Loomemajanduskeskuses esmakordselt mentorluse mess “Kuidas õppejõuna ellu jääda?”. Maailmakohviku stiilis jagasid mentorõppejõud teistele õppejõududele ning huvilistele praktilisi näpunäiteid, kuidas õppejõuna kõrgkoolis hakkama saada. Kokku võttis üritusest osa veidi enam kui 40 mentorõppejõudu ning menteed.

Näiteks arutleti messil selle üle, mida teha, kui vanem ning kogenenud kolleeg närib närvi või mis nipiga saada tudengid loengusse ning Facebookist välja jpm. Arutluste käigus vahetati kogemusi ning jagati nippe.

Ürituse üks korraldajatest ja mentor Anne Vahtramäe (Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist) arvab, et üritus õnnestus. „Võib olla oleks oodanud veidike rohkem menteesid, kuid mul on hea meel näha, et  nii palju mentoreid on kohale tulnud ning nii mitmete erinevate kõrgkoolide õppejõud tegelikult väärtustavad seda, mis mentorlussuhtes toimub, kuidas saaks toetada noori kolleege ja kuidas saaks olla abiks,“ ütleb Vahtramäe.

See, kas üritus toimub ka edaspidi, ei ole veel päris kindel. „Eks see oleneb tagasisidest ja võib olla ka võimalusest, jõust, tahtmisest. Idee poolest oleme plaaninud, et see võiks olla püsiv üritus septembri esimeses pooles,“ lisab Vahtramäe.

Üks menteedest (ehk alustavatest õppejõududest) Hanno Evard arvas, et üritus oli väga tore ning tal oli hea meel tunda äratundmisrõõmu, et ka teistel on sarnaseid probleeme nagu temal. Mentorlust pidas ta väga vajalikuks: „Seda on vaja selleks, et õppejõududele toetust anda ning ise paremaks õppejõuks saada.“

Üritus viidi läbi SA Archimedese programm Primus raames ning selles osalesid Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli mentorõppejõud.

Rohkem infot ürituse kohta:  kadri.ugur@ut.ee ja helen.joesaar@archimedes.ee

Fotojäädvustused mentorluse messist leiab Primuse Facebooki lehelt.

Viimased uudised