Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Minister kohtus Eestis õppivate välistudengitega

Reedel, 25. mail toimus traditsiooniline Study in Estonia aastalõpu vastuvõtt Eestis õppivatele välistudengitele, ülikoolide õppejõududele ning töötajatele. Vastuvõtt toimus Tartus ning külalisi võõrustas korporatsioon Sakala.

Külalised said õhtu jooksul tutvuda Eesti eluolu ja haridust tutvustava fotonäitusega ning nautida välistudengite muusikalisi etteasteid. Ligi 300 külalisele toimunud vastuvõtu tervitussoovid edastasid sihtasutuse Archimedes poolt Eero Loonurm, korporatsiooni Sakala esindajad ning haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo.

„Soome on maailma mastaabis väike riik, Eesti aga on väga väike riik. Väga hea meel on selle üle, et olete siia väiksesse riiki elama ja õppima tulnud,“ kommenteeris minister Aaviksoo ning soovis kõigile tudengitele jõudu ning edu õppetöös.

Study in Estonia eelmise aasta vastuvõtt toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning järgmisel aastal võõrustab välistudengeid ja Eesti kõrgkoolide rahvusvahelistumisse panustajaid Tallinna Tehnikaülikool.

2011-2012. õppeaastal õpib Eesti kõrgkoolide tasemeõppes ligi 1600 välistudengit. Lisaks tasemeõppe tudengile õpib veel eri kõrgkoolides ligi 1000 vahetustudengit ning lühematel talve- ja suvekursustel veel üle 500 välistudengi.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööprojekt. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib SA Archimedes ja seda rahastab doktoriõppe ja rahvusvahelistumise edendamise programmi DoRa raames Euroopa Sotsiaalfond.

 

Lisainfo:
Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
Kõrghariduse arenduskeskuse välisturunduse spetsialist
Eero.Loonurm@archimedes.ee
6979230

Eesti kõrghariduse välisturunduse koduleht Study in Estonia

Viimased uudised