Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noore õpetlase stipendiumi antakse välja juba üheteistkümnendat korda

Eraettevõtjate, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutuse Archimedes koostöös välja antava 4000 euro suuruse noore õpetlase stipendiumi pälvisid sel aastal 13 keskkoolilõpetajat, kes alustavad sügisel bakalaureuseõpinguid tunnustatud maailma ülikoolides.

„Kinnitust on leidnud idee, et andes noortele võimaluse saada sobivaim haridus sōltumata riigipiiridest, panustavad nemad omakorda Eesti ellu. Stipendiaadid on rakendanud omandatud teadmisi ja kogemust Eestis töötades, kontserte andes, rahvusvahelisi olümpiaade ja üritusi korraldades ning tulevasi üliōpilasi nõustades,“ sõnas stipendiuminõukogu esimees Tõnu Pekk.

Selleaastased stipendiaadid suunduvad enamjaolt õppima mainekatesse Suurbritannia ülikoolidesse nagu University of Oxford ja Imperial College London.  Lisaks minnakse õppima  Soome, Kanada, Taani ja Ameerika Ühendriikide ülikoolidesse.

Stipendiaatide erialavalik on väga mitmekesine. Esindatud on näiteks klassikalise akordioni interpretatsiooni, 3D animatsiooni, keemia, tuumafüüsika, matemaatilise füüsika, psühholoogia ja neuroteaduste erialad.

Edukaid kandidaate õnnitletakse 4. augustil algusega kell 11.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumi saalis toimuval endiste ja praeguste stipendiaatide ning toetajate kohtumisel. Ürituse avakõne peab haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Kokku laekus Sihtasutusele Archimedes sel aastal 32 taotlust. Esimest korda anti noore õpetlase stipendiumi välja 2004. aastal ning tol korral valiti 28 taotleja hulgast stipendiumisaajateks 6 noort keskkoolilõpetajat.

Stipendiaatide nimekirjaga saab tutvuda noore õpetlase stipendiumi kodulehel.

Lisainfo:
Elina Luberg, SA Archimedes kõrghariduse arenduskeskuse konsultant, tel  56 211 617, e-post: elina.luberg@archimedes.ee;

Tõnu Pekk, noore õpetlase stipendiumi nõukogu esimees, tel 53 044 744, e-post: tonu@pekk.ee.

Teate edastas:
Maarja Karjaherm
SA Archimedes kõrghariduse arenduskeskuse konsultant, tel: 699 6490, e-post: maarja.karjaherm@archimedes.ee

2013. aastal noore õpetlase stipendiumi pälvinud gümnaasiumilõpetajad. Foto: SA Archimedes

 

Viimased uudised