Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noore õpetlase stipendiumi saavad tänavu 10 tulevast üliõpilast

Sihtasutus Archimedes annab tänavu välja 10 Noore õpetlase stipendiumit kogusummas 40 000 eurot. Era- ja avaliku sektori partnerlusel põhineva programmi eesmärgiks on toetada Eesti andekate noorte bakalaureuseõpinguid tunnustatud maailma ülikoolides.

Edukatele kandidaatidele antakse stipendiumid üle endiste ja praeguste stipendiaatide ning toetajate kohtumisel 24. augustil algusega kell 15 Tallinna Reaalkoolis.

Stipendiumi saajad suunduvad õppima Suurbritannia, Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa ülikoolidesse. Valitud erialadeks on keemia, füüsika, arheoloogia ja antropoloogia, lingvistika, arhitektuur, eksperimentaalpsühholoogia ning arvutiteadus ja informaatika.

Käesoleval, Noore õpetlase stipendiumi kaheksandal aastal annetasid eraisikud programmi tarbeks kokku 20 000 eurot, teine pool stipendiumide kogusummast tuleb vastavalt kokkuleppele riigieelarvest.

Stipendiumiavaldusi laekus tänavu kokku 41 ning taotluse esitamise eelduseks oli vastuvõtt akadeemiliselt tunnustatud Euroopa või Põhja-Ameerika ülikooli.

Stipendiaatide nimekirja leiab siit.

 

Lisainfo:

Kristiina Vaik
699 6496
kristiina.vaik@archimedes.ee

Viimased uudised