Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noored leiutajad kogunevad Karksi-Nuiasse suvekooli

20. – 22. juunini peetakse Karksi-Nuias kolmandat noorte leiutajate suvekooli, kus 22 õpilast asuvad oma ideedega päästma prügisse ja heitgaasidesse uppuvat virtuaallinna Saastacity.

„Suvekoolis käivad noored leiutajad läbi kogu protsessi, mis on vajalik selleks, et leiutisest saaks reaalne toode,“ rääkis suvekooli korraldaja Margit Lehis sihtasutusest Archimedes. Näiteks tutvuvad õpilased selliste tootmisprotsessi etappidega nagu ideede genereerimine, taustauuring ja vajaduste analüüs, leiutise esmase prototüübi loomine ning disain ja turundus.

Selleaastase suvekooli programm on üles ehitatud stsenaariumil põhinevale meeskonnamängule, mis kestab kogu suvekooli vältel ning mille käigus tuleb lahendada erinevaid probleeme ja ülesandeid. Loodetavasti õnnestub nutikatel õpilastel suvekooli lõpuks päästa prügisse ja heitgaasidesse uppuv Saastacity.

Noorte leiutajate suvekool on Sihtasutuse Archimedes ja Eesti Disainikeskuse korraldatud auhinnalaager parimatele õpilasleiutajate konkursil osalenud 4. – 9. klassi noortele. Suvekool toimub juba kolmandat korda, varasemate suvekoolide fotosid näeb aadressilt https://picasaweb.google.com/leiutaja.archimedes.

Info noorte leiutajate konkursi kohta on üleval aadressil https://archimedes.ee/teadpop/index.php?leht=240

Lisainfo: noorte leiutajate konkursi koordinaator Margit Lehis, margit.lehis@archimedes.ee, tel 520 3270.

Viimased uudised