Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noorsootöö muutub keskkonnasõbralikuks

Täna toimuval seminaril arutavad noorsootöötajad, kuidas muuta noorsootööd keskkonnasõbralikuks.

Seminaril üles astuva bioloogi ja loodusemehe Fred Jüssi sõnul tuleb keskkonda säästes tegutseda kõikides eluvaldkondades. “Kui pole keskkonda meie ümber, ei saa me arendada ei noori ega elada oma elu täisväärtuslikult”, lisas Jüssi.

Seminari korraldaja Madis Masingu arvates pole keskkonnasäästlikkusele noorsootöös senini piisavalt tähelepanu pööratud. “Seminariga selgitame osalejatele keskkonna säästmise tähtsust ning julgustame neid säästlikku mõtteviisi ka noortele edasi andma”, lisas Masing.

Fred Jüssi räägib seminaril läbi oma isiklike lugude, kuidas temas keskkonnateadlikkus arenes. Humana Eesti esindaja Mari-Helene Kaber selgitab aga osalejatele, millest on tehtud rõivad ning palju nende tootmisele ja transpordile ressursse kulutatakse. Mõlemad ettekanded lõppevad töötubadega, kus noorsootöötajad arutavad läbi praktilised sammud, kuidas edaspidi ise keskkonda säästa ning disainivad endale Humana Eesti poolt kingitud taaskasutuse T-särgid.

Seminari viimane esineja on kunstnik ja fotograaf Peeter Laurits, kes räägib oma elust Kütiorus ning tutvustab erinevate rahvaste arusaamasid loodusest ja nende väljendumist tänapäevakultuuris.

Seminar toimub täna, 27. novembril algusega kell 11.00 Tallinnas, Rahvusraamatukogu konverentsikeskuses. Seminaril osaleb 75 noorsootöötajat.

Seminar “Keskkonnasõbralik mõtteviis noorsootöös” on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi ning Eesti Vabariigi kaasrahastusel elluviidavast programmist “Noorsootöö kvaliteedi arendamine”. Seminari korraldab SA Archimedese Euroopa Noored Eesti büroo.

Lisainfo:
Madis Masing
ESF programmi “Noorsootöö kvaliteedi arendamine” koolitustegevuse koordinaator
Tel: 6 979 221; 56561818
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
madis.masing@archimedes.ee
www.mitteformaalne.ee

Teate edastas:
Marit Valge
Avalike suhete ja teavitusvaldkonna koordinaator
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
699 6493; 56645598
marit.valge@archimedes.ee
http://euroopa.noored.ee

Viimased uudised