Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noorsootöö toetab kooliraskustega noori

Pärnu, Narva, Kuusalu ja Loksa omavalitsused arutavad tänasel seminaril, kuidas kasutada noorsootöö võimalusi kooliraskustega noorte toetamisel ja kaasamisel.
Korraldaja Ivica Mägi sõnul soovitakse esmaspäeval toimuva, kooliraskustega noorte kaasamise arenguprogrammi avaseminariga leida ja näha võimalusi, kuidas noorsootöö saab toetada kooliraskustes ja kooli katkestanud noori. „Seminarilt saadud ideed aitavad omavalitsustel välja töötada konkreetse plaani ja toetada olemasolevat võrgustikku, et ka kooliraskustega noored oleksid igas piirkonnas noorsootöösse kaasatud“, lisas Mägi.
Seminari viivad läbi koolitajad Kristi Jüristo, Margus-Tarmo Pihlakas ja Marianna Drozdova. Noorte teatrirühm „Selleks korraks“ Virko Annuse juhtimisel lavastab aga kooliraskustega noorte lugusid, avades nii kooliraskuste tagamaid.
Kooliraskustega noorte kaasamise avaseminar „Tagasi tulevikku“ toimub täna, 11. aprillil algusega kell 10.30 Rakveres, Aqva hotellis. Seminaril osalevad 50 Loksa, Kuusalu, Pärnu ja Narva omavalitsuse esindajat, noorsootöötajat, õpetajat ja koolijuhti.
Noortemonitori 2009 järgi on Eestis probleemiks noorte haridustee liigvarane katkemine ning ka koolikohustuse mittetäitmine. 2008. a moodustasid (kuni) põhiharidusega 18–24-aastased noored, kes ei osale tasemehariduses 14,4% vanuserühmast. Haridus- ja teadusministeeriumi andmetel langes eelmisel õppeaastal põhikoolist välja 235 last ehk 0,2 protsenti õppuritest, kusjuures protsentuaalselt on enim katkestajaid noormeeste ja vene õppekeelega kooliõpilaste seas.
Avaseminar juhatab sisse kohalike omavalitsuste poolteist aastat kestva arenguprogrammi, mis suurendab läbi koolitus- ja arendustegevuste noorsootöö ja noortega töötavate inimeste võrgustiku võimekust tegelemaks haridusest ja tööturult väljas olevate ja kooliraskustes noortega.
Avaseminari korraldab sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo Euroopa Sotsiaalfondi ning Eesti Vabariigi kaasrahastusel elluviidavast programmist „Noorsootöö kvaliteedi arendamine”.

Lisainfo:
Ivica Mägi
ESF programmi “Noorsootöö kvaliteedi arendamine” koolitusvaldkonna koordinaator
Tel: 516 9605
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
ivica.magi@archimedes.ee
www.mitteformaalne.ee
Viimased uudised