Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noortekoolitajad vahetavad meetodeid

Täna algab noortevaldkonna koolitajate esimene Meetodimess.

Meetodimessi korraldaja, Ülly Enni sõnul soovitakse sündmusega teadvustada, millist rolli mängivad meetodid õppimises ja õpetamises. “Osalejad hindavad koolitusi sageli selle järgi, kuivõrd põnevad olid kasutatud meetodid. Oluline osa koolitaja pädevusest on aga seotud valitud metoodika tõhususega ning nii on koolitajate jaoks lisaks uute meetodite omandamisele oluline teadvustada, millistel eesmärkidel ja kuidas neid töövahendeid kõige efektiivsemalt kasutada ja edasi arendada”, avas Enn messi korraldamise põhjuseid.

Meetodimessi avab EBS Juhtimiskoolituse õppejõud Merle Lõhmus, selgitades termineid ja õppemeetodite valiku aluseid.

Meetodimessi peaesineja on Euroopa Liidu koolitajate koolituse valdkonna arendaja, koolitaja ja hariduskonsultant Miguel Angel Garcia Lopez, kes töötab Osnabrücki ülikoolis, Saksamaal. Tema ettekande teemaks on haridusteooriate roll õpimõju suurendamisel.

Koolitajad ja õppejõud viivad ise läbi erinevaid töötubasid, et tutvustada oma parimaid praktikaid ning koos teiste koolitajatega uusi meetodeid katsetada ja edasi arendada. Esitlusele tuleb uuenduslikke loovustehnikaid, meeskonnatööd ja suhtlemisoskusi arendavaid harjutusi, eneserefleksiooni toetavaid materjale. Näiteks tutvustatakse veel väljatöötamisel olevat uuriva karjääri draamaõppe lähenemist, mis ühendab endas uurimus-, draama- ja ettevõtlikkusõppe elemente. Esitlusele tuleb ka koolinoortele suunatud seksuaalkasvatuslik sõnaseletusmäng jpm.

Meetodimess toimub 24.-26. augustini Roostal, osalema oodatakse ligi 60 noortevaldkonna õppejõudu ja koolitajat.

Meetodimessi korraldab Sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo Euroopa Sotsiaalfondi ning Eesti Vabariigi kaasrahastusel elluviidava programmi “Noorsootöö kvaliteedi arendamine” raames.

Lisainfo:

Ülly Enn
Koolitajate koolituse koordinaator
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
5127443; ully.enn@archimedes.ee
www.mitteformaalne.ee

Teate edastas:
Marit Valge
Avalike suhete ja teavitusvaldkonna koordinaator
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
56645598; marit.valge@archimedes.ee
http://euroopa.noored.ee

Viimased uudised