Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Nordplusi toel sai teoks maailmas ainulaadne konverents

Keila Koolis toimus märtsi teisel poolel SOS-lastekülade ülemaailmne konverents „Kvaliteetharidus sotsiaalses riskis olevatele lastele”. Viie päeva jooksul vahetati kogemusi ning leiti ühiseid murekohti. Muu hulgas kaaluti ühise haridusteemalise koostöö arendamist.


Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplusi, Välisministeeriumi arenguabi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel teoks saanud konverentsil oli 190 osalejat 28 riigist. Kohal olid erinevate sektorite esindajad – koolid, lasteaiad, SOS-lastekülad, muud mittetulundusühingud, kohalike omavalitsuste ja haridusministeeriumite esindajad, sekka ka paar fondi ja äriühingut.

Koos tõdeti hariduse olulisust vanemliku hooleta jäänud laste tuleviku kujundamisel ja et see ei ole üksnes vaeste riikide probleem.
SOS-Kinderdorf International Koordinatsioonikeskuse haridusprogrammide nõunik Meeli Pandis rääkis konverentsist ja hariduse edendamisest üldisemalt. “Juba on esimesed märgid uute koostööprojektide algatamisest,” rääkis ta konverentsi tulemustest.

Intervjuud täies mahus saad lugeda Delfi portaalist.

Teate koostas:
Karol Sepik
Haridusteabe büroo kommunikatsioonispetsialist
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised