Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

„Õpi õpetajaks“ kampaania kutsub õpetajaid väärtustama

Sihtasutuse Archimedes Eduko büroo koostöös ülikoolidega käivitas novembri lõpus kampaania õpetajaameti väärtustamiseks. Alanud kampaania on üks osa pikemaajalisest „Õpi õpetajaks“ programmist, mille eesmärk on õpetajakutse populariseerimine ja võimekate inimeste kutsumine õpetajaks õppima.

„Kampaaniaga tahame panna inimesi mõtlema nende elus väga olulist rolli mängivatele isikutele – õpetajatele – ning näidata, miks on  õpetajaamet oluline ja miks on lahe olla õpetaja,“ selgitas Eduko büroo juhataja Tiina Anspal. „Loodame, et õpetajaks tuleb õppima aina rohkem särasilmseid ja tegusaid noori,“ lisas Anspal.

Kampaania raames valmisid videoklipid, kus Eesti avaliku elu tegelased meenutavad oma õpetajaid, lapsed räägivad vahvatest õpetajatest ning õpetajad ise selgitavad, miks nad armastavad oma tööd. Teiste seas astuvad videotes üles näitleja Evelin Võigemast, jalgpallur Vladimir Voskoboinikov ja Haapsalu gümnaasiumi õpetaja Mihkel Kõrbe. Videoklipid levivad esialgu internetis, olles kättesaadavad Facebookis ning ülikoolide, SA Archimedese ja kampaania veebilehtedel.

Lisaks internetis levitatavatele videoklippidele hõlmab kampaania väli- ja trükimeediat. 29.-30. novembril tutvustatakse võimalusi Eesti ülikoolides õpetajaks õppida „Õpi õpetajaks“ boksis noorte infomessil Teeviit. Kõik Facebooki kasutajad saavad ise kampaanias kaasa lüüa ja oma õpetajaid tänada, jagades kampaania materjale Õpetajakuu lehe kaudu.

Kampaaniat koordineerib haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programm Eduko koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning Tallinna Tehnikaülikooliga. Kampaania läbiviimist Eduko programmi raames toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata videoklippe:

http://eduko.archimedes.ee/populariseerimine/opi-opetajaks-kampaania

Lisainfo:

Maarja Karjaherm

Eduko programmi koordinaator

 

Viimased uudised