Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Õpilaste Teadusliku Ühingu Viitna suvelaagris arutletakse tõekontseptsiooni üle teaduses

12. – 15. augustil toimub Viitna puhkekeskuses Õpilaste Teadusliku Ühingu (ÕTÜ) suvelaager, mille temaatika võib kokku võtta pealkirja “TÕDE JA VALE” alla. Laagrisse on oodata umbes 60 noort teadushuvilist üle Eesti – Tartust, Tallinnast, Saaremaalt, Kiviõlist, Võhmast, Narvast ja mujalt.

Laagri programmi on kokku pannud Estonian Business Schooli professor Peeter Lorents, kes on olnud ÕTÜga seotud alates selle asutamisest 1980ndtatel aastatel. Teema “Tõde ja vale” mõtestavad loengute käigus lahti erinevad esinejad, kelleks on näiteks sõjaväelane Einar Laigna, sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid ning filosoof Mart Raukas. Igal õhtul toimuvad noorte vahel tulised dispuudid.

Õpilaste Teadusliku Ühingu missioon on toetada õpilaste teadusliku loomevõime arengut. Teadushuvidega õpilased saavad ÕTÜs võimaluse suhelda samasuguse huvidega noortega ja tegevteadlaste käe all teha tutvust akadeemilise maailma ning teadusliku uurimistööga. “Kuigi kõigist õpilasteadlastest ei pruugigi saada teadlast, saab ühiskond kindlasti juurde suure hulga teadussõbralikke inimesi,” kirjeldas projekti kasulikkust Terje Tuisk, ürituse peakorraldaja Sihtasutusest Archimedes.

1980. aastal asutatud Õpilaste Teaduslik Ühing oli aktiivne kuni 1995. aastani. Tänu Haridus- ja teadusministeeriumi toetusele sai ÕTÜ 2004. aasta sügisel, mitu ÕTÜ-põlvkonda hiljem, võimaluse taas tegevust alustada. Ühingu tegevuse taastamise juures on olnud aktiivselt tegevad paljud ÕTÜ vilistlased, kellest tänaseks on saanud teadlased või muidu edukad ja tublid inimesed ja kes leiavad, et ÕTÜ mängis nende arengus olulist rolli.

ÕTÜ Viitna laager on ühingu loomisel käivitatud traditsioon, mis taaselustati uuesti tegevust alustades 2004. aastal. Viimasel kolmel aastal on osalejate hulk aina kasvanud. Pea kõik, kes kohal olnud eelmistel aastatel ja pole veel kooli lõpetanud on kohal ka nüüd ja tulemas hulgaliselt uusi huvilisi.

Lisainfo:
Terje Tuisk
Sihtasutus Archimedes
ÕTÜ koordinaator
terje@archimedes.ee
5110356

Peeter Lorents
Estonian Business School
peeter.lorents@ebs.ee
5056534

Viimased uudised