Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Õpilaste teadustööde konkursile saab töid esitada 1. märtsini

Kuni 1. märtsini on kõik 14-19-aastased õpilased või sel õppeaastal ülikooli astunud noored oodatud esitama oma töid õpilaste teadustööde riiklikule konkursile, mille auhinnafond on 175 000 krooni.

Teadustööde konkursil on osalema oodatud kõik konkursi väljakuulutamise ajal (detsember 2009) 14-19-aastased õpilased või 2009. aastal ülikooli astunud noored. Osaleda võib üksi või kuni kolmeliikmeliste meeskondadena. Konkursitööde teemadele ei ole seatud mingeid piiranguid, kuid tööd peavad olema valminud enne ülikooli astumist.

Konkursi tähtaeg: 1. märts 2010
Auhinnafond: 175 000 krooni

Lisaks rahalistele preemiatele antakse konkursil välja terve rida eripreemiaid. Neist mitmed annavad võimaluse panna ennast proovile rahvusvahelistel konkurssidel – Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil (2010. a septembris Lissabonis, Portugalis) ja USAs toimuval maailma suurimal koolinoorte teadusmessil Intel ISEF 2011 (Los Angeleses, Caliornias).

Konkursi tulemused selguvad Õpilaste Teadusliku Ühingu aastakonverentsil Tallinnas aprillis 2010.

Konkursi eesmärkideks on innustada noori teadusega tegelema juba enne ülikooli astumist, pakkuda võimalust ennast proovile panna ja teistega võrrelda ning kohtuda sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast, kui ka mujalt maailmast.

Alates 2002. aastast toimuvale konkursile on seitsme aasta jooksul esitatud pea 400 tööd 500 autorilt ja 100 koolist. Konkurssi korraldavad Sihtasutus Archimedes, Haridus- ja Teadusministeerium, Teaduskeskus AHHAA, Tallinna Loomaaed, Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia ja Eesti Lepidopteroloogide Selts.

Lisainfot saab veebilehelt http://www.archimedes.ee/teadpop.

Kontakt: teadpop@archimedes.ee, tel 730 0338

Viimased uudised