Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Õpilaste teadustööde konkurss kutsub noori teaduslikult mõtlema

Kõiki põhikoolis ja gümnaasiumis õppivaid noori oodatakse osalema äsja alanud 2012. aasta õpilaste teadustööde riiklikul konkursil. Konkursitööde teema ja valdkond on autori enda valida.

Konkursile saadetud töid hinnatakse eraldi põhikooli ja gümnaasiumi astmes ning hindamine toimub kahes voorus. Lõppvooru pääsenute hulgast valitakse välja võitjad, kelle vahel läheb jagamisele preemiafond 11 400 euro ulatuses. Rahalisi auhindu jagub ka I preemia saanud tööde juhendajatele. Lisaks valitakse premeeritute seast Eesti esindajad Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile Bratislavas ning rahvusvahelisele teaduskonkursile Intel ISEF Ameerika Ühendriikides.

Euroopa Liidu noorteadlaste konkurssi peetakse 2012. aastal juba 23. korda. Igal aastal osaleb konkursil ligikaudu 120 noort 33 riigist. Konkursi auhinnafond on 46 500 eurot. Eestlased osalevad konkursil alates 2002. aastast ja on korduvalt koju toonud eriauhindasid ning ühel korral ka konkursi 3. preemia.

Eriauhindu on erinevatel aastatel välja andnud Teaduskeskus AHHAA, Tallinna Loomaaed, Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia, Euroopa Noored Eesti Büroo, Eesti Lepidopteroloogide Selts ja Sihtasutus Archimedes.

2011. aastal sihtasutus Archimedese eripreemia, osalemisvõimaluse International Wildlife Reseach Week’il Šveitsi Alpides võitnud Pilleriin Peetsi sõnul oli tegemist vapustava seiklusega, mille käigus oli võimalik leida endale suurepäraseid sõpru, palju kogemusi looduse uurimises ning samuti oma isiklik uurimisobjekt.

Alates 2012. aastast on riiklik õpilaste teadustööde konkurss konkursipartner Eesti Tervishoiu Muuseumi ning Tartu Keskkonnahariduse Keskusega, kes samuti korraldavad teadustööde konkursse õpilastele (vastavalt tervishoiualaste uurimistööde konkurss ja keskkonna-alaste uurimistööde konkurss, tähtajaga 1. märts 2012). Selleks, et kõiki konkursse nähtavamaks muuta ja neile mugavalt töid esitada saaks, loodi ühine tööde esitamise keskkond aadressil https://www.archimedes.ee/konkursid/

Konkursitööd ja muud vajalikud dokumendid tuleb esitada Sihtasutusele Archimedes 1. märtsiks 2012. Täpsem informatsioon konkursi osalemistingimuste ja töödele esitatavate nõuete osas on toodud meie veebilehel: http://www.archimedes.ee/teadpop/index.php?leht=31

Konkursi auhinnad antakse üle 27.-28. aprillil toimuval õpilaste teadusliku ühingu konverentsil Tartus, kus parimad tööd ka esitlusele tulevad.

 

Lisainfo:

Kaili Kaseorg, konkursi koordinaator;  kaili.kaseorg@archimedes.ee, 730 0332, 5805 0869

Viimased uudised