Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Parimad noorteprojektid teada

Sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo juhataja Reet Kosti sõnul väärivad tunnustust kõik programmi Euroopa Noored toel ellu viidud projektid. “Nominentideks valisime aastatel 2008-2010 ellu viidud projektide seast enim silma paistnud ning võitjateks seitse kõige tublimat projektiteostajat”, lisas Kost.

Sänna kultuurimõis õpetas oma noortealgatusega “Jalgratta kui tervisliku ja keskkonnasõbraliku liikumisvahendi propageerimine” ümbruskonna noori rattaid parandama ja edendas keskkonnateadlikkust. Projekt tõestas, et maakohas saab ettevõtlikuna palju korda saata ning panustas noorte tööhõivesse, õpetades neile praktilisi oskusi.

Eesti Noorteühenduste Liidu varivalimiste projekt andis Tallinna ja Tartu põhi- ja keskkoolinoortele Eestis esimest korda võimaluse valida oma kandidaat kohalike valimiste eel tegelikust valimisnimekirjast. Projekt panustas noorte osaluse arendamisse ja tõstatas noorte valimisea teema.

Trajectory@ rahvusvahelisel koolitusel “Non Formal Education as a Basis for Intercultural Dialogue” kogesid Vahemere piirkonna ja Balti riikide noorsootöötajad, millest koosneb kultuuridevahelise dialoog ning arendasid teineteisemõistmist.

Lasnamäe huvikool tõi Eesti noorsootöösse uusi tuuli koolitusega “Contact Improvisation – Dance or Communication Skill”, kus õpiti kontaktimprovisatsiooni meetodit noorsootöös kasutama.

Projektides osalejatele endile avaldasid enim mõju Pärnu Väikese Vabakooli Seltsi noortevahetus “Üks maailm, erinevad kultuurid” ning Continuous Action´i Euroopa vabatahtliku teenistuse grupiprojektid “Jump-Start” ja “Apple”

Euroopa vabatahtliku teenistuse 10. aastapäeva puhul tunnustati ka isikuid ja organisatsioone, kes on olnud büroole pikaajalised partnerid vabatahtlikkuse arendamisel. Esile tõsteti Noortevahetuse Arengu Ühingut EstYes, kes on juba kümme aastat järjepidevalt vabatahtliku teenistuse projekte läbi viinud.

Euroopa Liidu kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored kaasabil on aastatel 2008-2010 Eestis ellu viidud ligi 400 noorteprojekti ning välja jagatud ligi 68 miljoni krooni. Programm toetab 13-30 aastaste noorte mitteformaalset õppimist.

Auhinnagaala võitjate ja nominentidega on võimalik tutvuda http://euroopa.noored.ee/nominendid

Viimased uudised