Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Patarei vanglas arutletakse inimõiguste rolli üle noorsootöös

Teisipäeval, 12. detsembril toimub Tallinnas Patarei merekindluses foorum “Kõik erinevad! Kõik võrdsed? – Inimõigused noorsootöös”.

Sõnaga “inimõigused” seostame enamasti kohmakaid sõnaühendeid nagu konventsioon, deklaratsioon, kohus, põhiseadus, erinevad vabadused. Nende tähendus võib olla kui tahes õilis, aga ometi jääb nende missioon tavainimesele kaugeks ja rakendus arusaamatuks. Veelgi raskemini mõistavad nende keeruliste sõnade tähendust tänapäeva lapsed ja noored. Pole siis ime, kui kohtame juba päris väikeste seas rohkelt ebaõiglast kohtlemist ning vägivalda teistest erinevate suhtes.

Ühepäevane foorum “Kõik erinevad! Kõik võrdsed?” toetab ning julgustab noortega tegelevaid aktiivseid inimesi inimõiguste käsitlemisel. Vaatame koos noorsootöötajatega inimõiguste teemale erinevatest vinklitest – läbi vanglavõrede, üle noortekeskuse ukse, teatribinokli tagant.

“Inimõiguste teema tähtsust noorsootöös on raske ülehinnata” ütles Kristi Jüristo, üks ürituse peakorraldajaist Euroopa Noored Eesti büroost. “Just noorsootöötajad ja teised noortega tegelevad spetsialistid saavad oma elava eeskuju ning entusiasmiga luua muutust nii noorte suhtumises kui elustiilis.”

Foorumil võtavad sõna ajaloolane ja Riigikogu liige Mart Laar, koolipsühholoog ja koolitaja Reet Laur ning MTÜ Caritas juhatuse liige Lagle Parek; üritust juhib Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud Linnar Viik. Kolme töötoa läbiviijate seas on nii noorsootöö professionaale kui inimõiguste teemaga muudes eluvaldkondades kokku puutuvaid erialaspetsialiste.

Foorumi korraldaja on Euroopa Noored Eesti büroo, mis koordineerib Euroopa Liidu haridusprogrammi Euroopa Noored tegevust Eestis. Programmi Euroopa Noored raames toetatakse 13-30-aastaste noorte omaalgatuslikku tegevust ja jõustatakse noorte kodanikuaktiivsust ning sallivust.

Foorumi veebileht: http://euroopa.noored.ee/inimoigused, millel on avalikuks aruteluks avatud ka veebifoorum.

Foorum toimub Euroopa Nõukogu poolt ellu kutsutud üle-euroopalise sallivuse-teemalise kampaania “Kõik erinevad – Kõik võrdsed” egiidi all.

Lisainfo:

Mirjam Jänes

Avalike suhete ja kodanikuhariduse koordinaator

Euroopa Noored Eesti büroo

+372 6996493

+372 5127388

mirjam@noored.ee
http://euroopa.noored.ee/

Viimased uudised