Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Perepäev Tartus näitab roboteid ja teadusteatrit ning õpetab nutiseadmetega enesetutvustust

Laupäeval, 1. novembril korraldab SA Archimedes Hariduse koostööpäevade raames Tartus perepäeva. Kaasaegses koolis aktuaalsed teemad tulevad esitamisele nii seminaride kui töötubade vormis, nii lapsevanematele kui lastele. Perepäev toimub Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskuses.

Mitmekesine töötubade programm võimaldab lastel omandada esmateadmisi robotite programmeerimises, teha tutvust reaalainetega läbi teadusteatri, avastada Toomemäe loodust tahvelarvutitega ning õppida ennast nutiseadme abil esitlema.

Lapsevanemad saavad seminarides arutleda väikelaste mänguasjade, laste erivajaduste märkamise, kujundava hindamise ning meedia mõju üle väikelastele. Samuti saavad lapsevanemad teha tutvust haridustehnoloogiaga, mis tänapäevaseid koolitunde üha enam ilmestab.

Tartus toimuv perepäev on stardipauk läbi novembri kolme nädalalõpu toimuvatele Hariduse koostööpäevadele. Järgmine Hariduse koostööpäevade üritus on suunatud õpetajatele ja koolijuhtidele ning toimub 7. novembril Tartu Ülikooli Narva Kolledžis. Veel nädala jagu hiljem, 14.-15. november toimuvad Hariduse koostööpäevad Tallinnas, Mektorys.

“SA Archimedes on koostöös õpetajakoolitust pakkuvate ülikoolidega viimasel viiel aastal panustanud haridusteaduse ja õpetajakoolituse arendusse, tehes seejuures palju koostööd koolidega,” rääkis SA Archimedese Eduko büroo tegevjuht Tiina Anspal.

Anspali sõnul toimub koolides igapäevaselt palju toredat ja uut. “Lapsevanemad ei pruugi sageli ettegi kujutada, millised on tänapäevases tunnis kasutatavad õpevahendid ja uudsed metoodikad”, leiab Tiina Anspal. See on ka üks põhjustest, miks selline perepäev Anspali sõnul toimub. “Huvitav ja praktiline lastele ning kasulik ka vanematele,” lisas Anspal.

Hariduse koostööpäevad toimuvad Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toetusel. Üritustesarja eesmärk on jagada haridusvaldkonna ja õpetajaharidusega seotud uuendusi ja ideid ning algatada dialooge.

Programmid internetis: http://koostoopaevad.archimedes.ee

Lisainfo:

Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
Eero.Loonurm@archimedes.ee

Mereli Kivi
Hariduse koostööpäevade projektijuht
Mereli.Kivi@publicon.ee
Tel: 523 7785

Viimased uudised