Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Professor Tom Russell räägib praktikast kui hea õpetamise võimalusest

3. aprillil peab Tallinna Ülikoolis avaliku loengu Kanada Queen’s University õpetamise ja õppimise professor Tom Russell.

Professor Russell ütleb loengu sissejuhatuseks: „Õpetajahariduse praktika tegevused peavad lähtuma kõigest, mida mõistame hea õpetamise all. Oluline on luua positiivne isiklik kontakt. Me peame kuulama ja jälgima, kuidas algaja õpetaja käitub keerulistes ja ootamatutes olukordades. Peame õpilasi õpetama, kuidas efektiivsemalt õppida oma kogemustest.“

Tom Russelli loeng „Praktika kui hea õpetamise võimalus” toimub 3. aprillil kell16.00 Tallinna Ülikoolis, ruumis M-218 (Uus-Sadama 5). Loeng kantakse telesillana üle Tartu Ülikooli ruumi Salme 1a-214 (aula). Loengu sihtrühmaks on õpetajad ning ülikooli õpetajakoolituse õppejõud ja üliõpilased. Loengul on sünkroontõlge inglise keelest eesti keelde (ainult Tallinna Ülikoolis). Üritus on kõikidele osalejatele tasuta. Registreeruda saab kuni 27. märtsini siin.

Professor Tom Russell on Kanada Queen`s University haridusteaduskonnas õpetanud 1977. aastast. Ta loeb kursuseid tegevusuuringust ja õpetamismetooditest ning juhendab tudengite praktikat. Tema uurimisfookuses on õpetama õppimine ja see, kuidas õpetajad lähtuvalt kogemustest õpitust parandavad oma õpetamisstiili.

Tom Russelli artiklitega on võimalik tutvuda siin.

Professor Russell on paljude raamatute kaasautor, muuhulgas: „Beginning Teaching: Stories from the Classroom“ (Springer, 2012), „Self-Studies of Science Teacher Education Practices“ (Springer, 2012), „Enacting a Pedagogy of Teacher Education“ (Routledge, 2007) ja „International Handbook of Self-Study of Teaching and Teacher Education Practices „(Kluwer, 2004). Alates 2005. aastast on ta ajakirja Studying Teacher Education (Routledge) kaasautor.

Professor Russell viib 4. aprillil läbi ka praktikateemalise meistriklassi õpetajakoolituse õppejõududele. Lisainfo meistriklassi kohta asub siin.

Loengu ja meistriklassi korraldamist Eduko programmi raames toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:

Liisa Lumiste
Eduko programmi koordinaator
liisa.lumiste@archimedes.ee

Viimased uudised