Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Projekt “Erasmus koolides” viis kokku Eesti õpilased ja välistudengid

2019. aasta sügissemestril viis Erasmus Student Network Estonia sihtasutus Archimedese toel ellu projekti “Erasmus koolides“, mille raames külastasid Eestis õppivad välistudengid või Erasmuse kogemusega eestlased Eesti keskkoole ja kutsekoole ning viisid läbi külalistunde, tutvustamaks Erasmus+ programmi  ja oma koduriike, keelt, kultuuri.

Augustis ja septembris oli kõikidel koolidel võimalik oma huvist meie kodulehe kaudu teada anda. Nii viidigi külalistunde läbi 3 kutsekoolis ja 8 gümnaasiumis üle terve Eesti – Tallinnast Parksepani. 25 külalistunni jooksul jõudis projekt enam kui 500 õpilaseni.

Rakvere Ametikoolis osalesid kultuuriloo ja inglise keele tundides Alexandre Prantsusmaalt ja Belen Hispaaniast ning üllatuskülalistena Ahmed Egiptusest ja Moses Nigeeriast. Õpetajate sõnul olid noored väga toredad, käsitletud teemad huvitavad ja õpilased võtsid sellise vahelduse ka hästi vastu, uurides inglise keele tunni lõpus, et millal järgmine selline külastus tuleb.

Prantsuse tudeng Alexandre Cabanne Rakvere Ametikoolis tundi andmas. Foto: Sten Semjonov

 

Tallinna Õismäe Gümnaasiumi saksa keele õpetaja Kairi Salu kommenteeris projektis osalemist: „Avastasin, et on võimalus külla kutsuda sakslasi ja haarasin sellest kohe kinni. Nimelt iga kokkupuude sakslastega ja Saksamaaga on õpilaste jaoks alati väga teretulnud. Väga sageli peame saksa keele õpetajatena õpilastele seletama, miks neil on mõttekas saksa keelt õppida ja kui palju see neile elus kasulikku kaasa annab, sest alati on ju iga uue keele õppimine ka uue kultuuri tundma õppimine. Kuna just sel aastal tutvume kümnendates klassides ka kõikide Saksamaa liidumaadega, siis oli tudengite etteaste väga hea lõiming.“

Külalistundideks ettevalmistusi tegemas Foto: Erakogu

 

ESN Estonia president Triin Roos hindas projekti kordaläinuks: „Jäime projekti tulemustega igati rahule, kuna jõudsime paari kuuga 11 erinevasse Eesti kooli ning välistudengid kohtusid rohkem kui 500 keskkooliõpilase ja kutseõppuriga. 73.5% õpilastest jäid külalistunniga väga rahule. Väga positiivset tagasisidet saime ka õpetajatelt ning mitmed õpetajad kutsisid meid kooli tagasi. Välistudengeid üllatas Eesti õpilaste aktiivsus ja sõbralikkus ning positiivsest kogemusest andis märku ka see, et pea kõik osalejad soovisid veelgi rohkem tunde anda. Näiteks üks Egiptusest pärit tudeng andis tunde lausa 4 Eesti koolis.

Tudengite huvi Eesti koole külastada on väga suur ja näeme, et ka koolide huvi on kasvav ning soovime projektiga kindlasti jätkata.“

Jääme põnevusega uut sügissemestrit ootama. Tudengite küllakutsumise võimalusest teavitame meie kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites.

Külalised Rakvere Ametikoolis. Foto: Sten Semjonov

Viimased uudised