Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

QS World University Rankings Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia aastakonverentsil tutvustati Study in Estonia edulugu

Eelmisel nädalal toimus Leedus, Kaunases maailma ühe mõjukama ülikoole reastava ettevõtte Quacquarelli Symonds (QS) regionaalse edetabeli tutvustus. Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide aastaseminaril “Mobiilsus, tunnustamine ja bränding” tutvustati peale EECA (Emerging Europe and Central Asia) uute edetabelite ka edululugusid regiooni valdkondadest, alates innovaatilistest rahvusvahelistumise strateegiatest lõpetades rahvusvahelise koostööga.

Plokis “Bränding ja maine: leia rahvusvahelises konkurentsis oma identiteet” esinesid Vytautas Magnuse ülikooli teadusprorektor Julija Kiršienė (Leedu), Venemaa RUDN ülikooli prodessor Anna Borissova ning Archimedese välisturunduse agentuuri juht Eero Loonurm.

“Eesti on eeskujuks kogu regioonile. Oleks vägagi tervitatav, kui Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia regioonis oleks riiklik turundus sellise tasemel nagu Sihtasutusel Archimedes. Kujutaks ette, et tulevikus oleks ka “Study in Armenia”, “Study in Turkmenistan” ning teised sarnased riiklikud platvormid, mis toetaks kõrgkoole,” kommenteeris QS World University Rankings Kesk-Euroopa ja Kesk-Aasia regionaaldirektor Zoja Zaitseva.

 

Fotod: Rasa Pakeltienė ja Vytautas Magnuse ülikool (Leedu).

Konverentsil esinesid teiste seas veel eksperdid asutustest nagu Massachusetts Institute of Technology (MIT), Kasahstani Euraasia Ülikool, Briti väljaanne Guardian ning Liibanoni-Ameerika ülikool.

Maailma ühe mõjukama ülikoole reastava ettevõtte Quacquarelli Symonds (QS) edetabelis on esimesel kohal Lomonossovi nimeline Moskva riiklik ülikool, teisel Sankt-Peterburi riiklik ülikool, kolmandal Novosibirski ülikool neljandal kõrgel positsioonil Tartu ülikool. Viiendal kohal on Prahas, Tšehhi Vabariigis asuv Karli ülikool. Esisajas on ka Tallinna Tehnikaülikool (22. koht) ja Tallinna Ülikool (71. koht).

Paremusjärjestuse koostamisel arvestab QS akadeemiliste juhtfiguuride ja tööandjate arvamusküsitlust, üliõpilaste ja õppejõudude suhtarvu, teaduspublikatsioonide arvu ja mõjukust, ülikooli veebinähtavust, doktorikraadiga töötajate ning välisõppejõudude ja -tudengite osakaalu.

QS World University Rankings on üks tunnustatumaid pingeridasid, mis reastab kõrgkoole üle terve maailma. Lisaks üldisele ülikoolide pingereale antakse välja ka mitmeid teisi, sealhulgas valdkonna-, eriala- ning regioonipõhiseid pingeridu. QS edetabeleid koostab rahvusvaheline konsultatsiooniettevõte Quacquarelli Symonds.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidust pakkuvat riiki tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Lisainfo:

QS in Conversation konverents.

QS in Conversation programm

Eero Loonurm, välisturunduse agentuuri juht
Sihtasutus Archimedes
eero.loonurm@archimedes.ee
Study in Estonia

Viimased uudised