Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Reedel autasustatakse üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid

Reedel, 9. detsembril autasustatakse Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi suures saalis Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Kell 13 algaval konverentsil tutvustatakse erinevate valdkondade edukaid teadustööde konkursil osalenud töid.
EV üliõpilaste teadustööde konkurss toimub alates 1991. aastast.  Konkursi auhinnafond on  tänavu 62 080 eurot. Konkursitöid hindas 16-liikmeline erinevate elualade teadlastest koosnev komisjon ja sõltumatud retsensendid.
Konkursile laekunud töid hinnatakse kolmes tasemekategoorias – rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe, magistriõppe ja doktoriõppe üliõpilaste tasemel ja neljas valdkondlikus kategoorias: bio- ja keskkonnateadused, ühiskonnateadused ja kultuur,  terviseuuringud ning loodusteadused ja tehnika.
Tänavu laekus konkursile 368 teadustööd.  Suure osa kõigist konkursil osalenutest moodustavad Tartu Ülikooli üliõpilased, kelle poolt esitati 51% kõigist laekunud töödest. Tallinna Ülikooli üliõpilased esitasid 14% ja Tallinna Tehnikaülikoolist  13% tänavustest konkursitöödest.  Konkursil on võimalik osaleda ka välismaal õppivatel Eesti tudengitel.
Enim töid esitati magistriõppe tasemel  –  44% kõigist töödest. Valdkondadest oli kõige populaarsem ühiskonnateaduste ja kultuuri kategooria, kuhu laekus veidi enam kui pool kõigist töödest.
Konkursi koordinaatori Kaili Kaseoru sõnul on konkursil osalevate teadustööde tase tõusnud viimaste aastate jooksul väga kõrgele.  „Juba alates rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes kandideerivad konkursile enamikes valdkondades ISI Web of Science´s refereeritud artiklid või nendega seotud lõpu- ning konkursitööd, magistri- ning doktoriastmest rääkimata. Mitmed nii sel kui eelmisel aastal konkursil osalenud ja auhinnatud üliõpilased on avaldanud artikleid juhtivates teadusajakirjades nagu näiteks Nature,“ kinnitas Kaseorg.

Lisainfo:
Kaili Kaseorg, konkursi koordinaator;  kaili.kaseorg@archimedes.ee, 730 0332, 5805 0869
Hannes Palang, konkursikomisjoni esimees, Tallinna Ülikooli humanitaarinstituudi direktor, professor; palang@tlu.ee, 581 72068

Viimased uudised