Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Rumeenia delegatsioon tegi õppevisiidi Archimedese struktuuritoetuste agentuuri

Täna, 28. mail, külastasid sihtasutuse Tartu kontorit kolleegid Rumeeniast. Tegemist oli 4-päevase õppevisiidiga Eestisse, mille eesmärgiks oli administratiivse suutlikkuse tõstmine, mis on osa Rumeenia inimressursi arendamise arengukava vahehindamisest. Õppereisi jooksul külastasid nad ka mitmeid ministeeriume, SA Innove, Praxist, Statistikaametit, Tööandjate Keskliitu ja mitmeid teisi asutusi.

Delegatsiooni kuulus 15 inimest, kes olid peamiselt Rumeenia korraldusasutuse, rakendusasutuste, rakendusüksuste ja muude seotud organisatsioonide esindajad, kes tegelevad struktuurivahendite hindamiste ja programmeerimisega.

SA Archimedes struktuuritoetuste agentuurist võtsid külalised vastu juhataja Annemari Muru, asejuhataja Alice Liblik ja meetmehoidja Anu Laumets. Anti ülevaade sihtasutusest ja meie tegevustest ning räägiti kogemustest seoses perioodi 2007-2013 Euroopa Sotsiaalfondi meetmete hindamise ja programmeerimisega. Tutvustati ka perioodi 2014-2020 plaane ja eesmärke ning analüüsiti seda, mida saab uuel perioodil veelgi efektiivsemalt rakendada. Külastuse eesmärk oligi just parimate praktikate kogumine.

SA Archimedes struktuuritoetuste agentuur vahendab eurotoetusi, mille on riik suunanud teaduse ja kõrghariduse valdkonna arenguks. Täpsemalt menetleb rakendusüksus projektitaotlusi, nõustab nii toetuse taotlejaid kui ka juba toetust saanud projekte ja maksab välja toetusraha. Uuel perioodil 2014-2020 on teadusele ja kõrgharidusele planeeritud EL struktuuritoetusi eraldada summas 359 miljonit eurot.

Teate edastas:
Merily Remma
Struktuuritoetuste agentuuri kommunikatsioonispetsialist
e-post: merily.remma@archimedes.ee
https://archimedes.ee/str/

Viimased uudised