Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

SA Archimedes läheb ülikoolidega Kasahstani Eesti õppimisvõimalusi tutvustama

Alates tänasest tutvustab Sihtasutus Archimedes “Study in Estonia” egiidi all koos viie Eesti ülikooliga Kasahstanis ingliskeelseid õppekavasid, taotlustingimusi ja Erasmus+ koostöövõimalusi.

Seitsme päeva jooksul osalevad Eesti ülikoolid Kasahstani riikliku programmi Bolashak haridusmessidel Nur-Sultanis, Almatõs ja Šõmkendis. Eelmise õppeaasta seisuga õppis viie Eesti kõrgkooli bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes kokku 30 Kasahstani tudengit. Kõige populaarsemad on magistriõppekavad riigiteaduste ja rahvusvaheliste suhete valdkonnas ning kõige enam õpib kasahhe Tartu Ülikoolis.

Kasahstanis tutvustavad oma õppekavasid Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Estonian Business School ja Eesti Maaülikool. 5.-12. oktoobril toimuvatel haridusmessidel võtab osa 199 eksponenti enam kui 30 riigist. Kokku oodatakse kõigi linnade peale haridusmessidele üle 10000 külastaja.

 

“Alanud õppeaasta statistika ei ole veel ametlikult käes, kuid prognoosime võrreldes eelmise õppeaastaga suuremat kasvu,” kommenteeris Archimedese välisturunduse juht Eero Loonurm. “Esialgsed mitteametlikud numbrid näitavad, et sisseastunute arvu kasv võib võrreldes eelmise aastaga kahekordne.”

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Lisainfo:

Eero Loonurm
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee
Study in Estonia
Sihtasutus Archimedes

SA Archimedes. Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv ületas 5000 piiri.
18.03.2019

SA Archimedes. Kraadiõppe välistudengite statistika 2018/2019
18.03.2019

Viimased uudised