Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

SA Archimedes ostis enamusosaluse Soome teaduskeskuses Heureka

Pidevaid laienemisplaane pidav sihtasutus Archimedes astus suure sammu ja ostis 66,6% enamusosaluse Põhjamaade ühes suuremas teaduskeskuses Heureka.

Soome on Eestile haridus- ja teadusvaldkonnas atraktiivne, kuna põhjanaabrit on peetud maailma parima haridussüsteemiga riigiks. Tehingu eesmärk on lähendada Eesti haridust ja teadust soomlastega veelgi enam. Haridus- ja Teadusministeeriumi info järgi on Soome teadus ja ettevõtlus tipptasemel, lisaks on maailma suurima rahvusvahelise õpilaste õpitulemuslikkuse uuringu PISA (Programme for International Student Assessement) järgi Soome üks maailma edukama koolisüsteemiga riike.

„Tahame olla kompetentsile veelgi lähemal – kindlasti viime osaliselt uude Heureka kontorisse programmi DoRa, mille raames toetatakse üliõpilaste, õppejõudude ja teadlaste vahetust, ning tõenäoliselt ka haridusteaduse ja õpetajakoolituse edendamise programmi Eduko,“ rääkis sihtasutuse juhatuse esimees Rait Toompere. Oma esindajad saavad esialgsetel andmetel Helsingisse ka Eesti kõrghariduse rahvusvahelise turunduse büroo ja kõrghariduse kvaliteediagentuur.

Heureka on maailma üks atraktiivsemaid kogupere teadus-ja ajaviitekeskusi, mida külastab aastas ligi 300 000 inimest. Enam kui pooled külastajatest on perekonnad, kooliõpilastest külastajad moodustavad tervikust veerandi.

Sihtasutusele on laienemine investeering tulevikku, kuna juba praegu asub Archimedes kahes suuremas Eesti linnas ning kolmes eri hoones. „Lõppude lõpuks peame tagama selle, et oleksime oma kliendile lähedal. Kui hetkel on Eestis õppivatest välistudengitest suurim arv pärit just Soomest, siis on laienemine Helsingisse strateegilise tähtsusega samm,“ lisas Toompere.

Sihtasutus Archimedes

SA Archimedes ostis enamusosaluse Soome teaduskeskuses Heureka. Foto: Wikipedia

„Loodame, et see sünergia uute partnerite vahel hakkab vilju lõikama juba lähiaastate jooksul. Üheskoos Soome kogemustepagasi ning Eesti e-lahendustega suudame haridust ja teadust veelgi jõulisemalt populariseerida. Kui asja veel huumoriga võtta, siis hüüatus „Heureka!“ tuleb just filosoofilt Archimedes,“ ütles Soome teaduse eestvedaja ja Heureka juht Per-Edvin Persson.

Tehingu suurust haridus- ja teadusministeeriumi ning sihtasutuse Archimedes esindajad veel ei avalikusta. Vajalikud kapitalimuutused ja muutused omanikes peaksid saama viimistletud selle nädala lõpuks. Sihtasutuse juhatus ja nõukogu ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad tutvustavad Heureka plaane ja strateegiat lähinädalatel.

Lisainfo:
Eero Loonurm
Kommunikatsioonijuht
Sihtasutus Archimedes
+6979225
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

Viimased uudised