Üldandmed Kontakt Otsi

SA Archimedes võitis Euroopa Komisjoni hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks

Euroopa Komisjoni poolt välja kuulutatud hanke Euroopa kõrghariduse üleilmseks turundamiseks võitis kuueliikmeline konsortsium, mille üheks eestvedajaks on Sihtasutus Archimedes. Lisaks Eestile viivad projekti “Study in Europe” läbi veel teiste seas Ühendkuningriik, Holland, Saksamaa, Prantsusmaa ja Brüsselis resideeruv üle-Euroopaline mõttekoda ACA. Projekti eesmärk on tutvustada ülemaailmselt õppimis-, teadus- ja Euroopa Liidu poolt pakutavaid stipendiumivõimalusi Euroopas ning näidata Euroopat kui maailma atraktiivseimat õppimispaika. Projekti kogumaksumus on 1,75 miljonit eurot.

Study in Europe on jätkuprojekt 2014-2017 hankele, kus Sihtasutus Archimedes oli samuti konsortsiumi liige. Projekti peamised tegevused toimuvad nii 2019. ja 2020. aastal. Projekti eesmärk on uuendada Euroopa Komisjoni portaali Study in Europe, viia läbi kuues välja valitud prioriteetses piirkonnas Euroopa kõrgharidusruumi tutvustavad messid ning toetada Euroopa Komisjoni turundus- ja kommunikatsioonitegevustes.

“Eesti ülikoolide ja Archimedese tegevused viimase kümne aasta jooksul on pälvinud Euroopa suurimate haridusturgude tähelepanu,” kommenteeris välisturunduse agentuuri juht Eero Loonurm. “Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv on lühikese aja jooksul mitmekordistunud ning riigi süsteemsete tegevuste tõttu meid ka Euroopa tegevustesse kaasati. Esimesed kolm aastat läksid koos Euroopa kolleegidega läksid Euroopa Komisjoni hinnangul hästi ning otsustati, et Euroopas õppimise võimaluste tutvustamist saame samas koosseisus jätkata.”

SA Archimedes roll projektis on toetada ülemaailmsete haridusmesside läbiviimist, ning töötada välja Euroopa kõrghariduse turundussõnumid ja sotsiaalmeedia strateegia.

Kõrgharidus on üks peamisi majanduskasvu liikumapanevaid jõude ning tudengite mobiilsus toob Euroopa tööturule ja ühiskonda kaasa olulise tähtsusega oskusi ja pädevusi. Andekate tudengite, teadlaste ja akadeemikute kaasamine Euroopasse on üks kriitilise tähtsusega tegureid, et Euroopa saavutaks oma eesmärgi olla tark, jätkusuutlik ja kõrgetasemeline majandusruum.
Study in Europe konsortsiumi partnerid on British Council (UK), EP-NUFFIC (Holland), Sihtasutus Archimedes, Campus France (Prantsusmaa), DAAD (Saksamaa) ja üle-euroopaline mõttekoda ACA (Academic Cooperation Association).

Algteade:
Euroopa Komisjoni kodulehe teade

http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/about_en

Täpsem info:

Eero Loonurm
Välisturunduse agentuuri juhataja
Sihtasutus Archimedes
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

Viimased uudised