Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

SA Archimedes võitis hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks

Euroopa Komisjoni poolt välja kuulutatud hanke Euroopa kõrghariduse ülemaailmseks turundamiseks võitis kuueliikmeline konsortsium, kuhu kuulub ka sihtasutus Archimedes. Lisaks Eestile viivad projekti “Study in Europe” läbi veel teiste seas Ühendkuningriik, Holland, Saksamaa, Prantsusmaa ja Brüsselis resideeruv üle-Euroopaline mõttekoda ACA. Projekti eesmärk on tutvustada ülemaailmselt õppimis-, teadus- ja Euroopa Liidu poolt pakutavaid stipendiumivõimalusi Euroopas ning näidata Euroopat kui maailma atraktiivseimat õppimispaika. Projekti kogumaksumus on ligi 3,5 miljonit eurot.

Study in Europe projekt kestab kolm aastat ning peamised tegevused toimuvad 2016. ja 2017. aastal. Projekti eesmärk on uuendada Euroopa Komisjoni portaali Study in Europe, arendada “Study in Europe” brändi, viia läbi kümnes välja valitud prioriteetses piirkonnas Euroopa kõrgharidusruumi tutvustavad messid, ja koolitada välja promootorite võrgustik.

“Eesti tegevused viimase kümne aasta jooksul on pälvinud Euroopa suurimate kõrgharidusturgude tähelepanu,” kommenteeris sihtasutuse kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurm. “Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv on lühikese aja jooksul mitmekordistunud ning riigi süsteemsete tegevuste tõttu meid ka Euroopa tegevustesse kaasati. Ka ei saa jätta mainimata Eesti e-teenuste ja IT-valdkonna edulugusid.”
SA Archimedes roll projektis on luua ülemaailmsete haridusmesside registreerimiskeskkond, Study in Europe konsortsiumi kommunikatsiooniplatvorm ning aidata välja töötada Euroopa kõrghariduse turundussõnumid.

StudyinEurope_2016

Kõrgharidus on üks peamisi majanduskasvu liikumapanevaid jõude ning tudengite mobiilsus toob Euroopa tööturule ja ühiskonda kaasa olulise tähtsusega oskusi ja pädevusi. Andekate tudengite, teadlaste ja akadeemikute kaasamine Euroopasse on üks kriitilise tähtsusega tegureid, et Euroopa saavutaks oma eesmärgi olla tark, jätkusuutlik ja kõrgetasemeline majandusruum.
Study in Europe konsortsiumi partnerid on British Council (UK), EP-NUFFIC (Holland), Sihtasutus Archimedes, Campus France (Prantsusmaa), DAAD (Saksamaa) ja üle-euroopaline mõttekoda ACA (Academic Cooperation Association).

Algteade:
Euroopa Komisjoni kodulehe teade

Täpsem info:

Eero Loonurm
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Sihtasutus Archimedes
tel: +372 697 9225
mob: +372 51 59 579

Viimased uudised