Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Selgusid parimad Euroopa Noored projektid

Auhinnagaalal kuulutati välja parimad programmi Euroopa Noored Eestis ellu viidud noorteprojektid aastatel 2010-2012.

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo juhataja Reet Kosti sõnul väärivad tunnustust kõik programmi kaasabil ellu viidud projektid. “Nominentideks valisime aga viies kategoorias enim silma paistnud ning võitjateks kõige tublimad projektiteostajad”, selgitas Kost.

Enim ühiskondlikke arenguid on mõjutanud SVAIANAN noorte algatus Tegutsejaks läbi teadmiste”. Projekti käigus korraldasid puuetega noored avalikke töötubasid „Pane oma meeled proovile“, millega said huvilised kogeda, milline on nägemis-, kuulmis- ja liikumispuuetega ning teiste erivajadustega inimeste elu.

Noorte osalusele aitas enim kaasa noortegrupi Unique noortevahetus “Know Your Education”. Projektis võrdlesid Eesti, Tšehhi, Portugali, Bulgaaria, Läti ja Türgi noored erinevate riikide haridussüsteeme ning tegid omapoolseid ettepanekuid Eesti haridusreformi tarbeks.

Kõige paremini aitasid oma projektide kaudu avada, mida tähendab Euroopa oma mitmekesisuses ning arendasid sallivust ja teineteisemõistmist Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduse ning Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi noortevahetused „Per aspera ad integration“ ja „Kultuuri sõlmed“. Mõlemates projektides käsitleti kultuuridevahelisi erinevusi ametist lähtuvalt – mida tuleb psühholoogidel ja arstidel arvesse võtta, kui nad töötavad erinevatest kultuuridest pärit inimestega.

Noorsootöösse on enim uusi tuuli toonud KAE Kooli noortealgatus „KAE – Tasuta kvaliteetne haridus eesti keeles kõigile“. Projekt toetab õpetamise mitmekesistamist, tuues Eestisse Khan Academy õppevideote meetodi.

Enim mõju on osalejatele avaldanud Estonian UNESCO Youth Association´i rahvusvaheline koolitus „(Ex)Change Your Masks“, mis aitas töötud noored tööturule ning MTÜ Öökulli Euroopa vabatahtliku teenistuse projektChildren and Adolescents Centre Öökull, millega said esmase töökogemuse mitmed alaealised ja töötud noored.

Euroopa Noored auhinnagaala toimus 11. detsembril Tallinnas, Euroopa Noored Cirque du Projet raames. Sündmusel vaatasid projektitegijad tagasi oma kogemusele, salvestasid õppetunnid ning planeerisid tulevikku.

 

Programm Euroopa Noored toetab 13-30aastaste noorte rahvusvahelist koostööd ja omaalgatust.

Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/cirque

Viimased uudised