Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Sihtasutus Archimedes pärjab Robotexi võidutiimi 75 000 kroonise stipendiumiga

4. detsembril robootikavõistlusel Robotex selguv parim meeskond saab võimaluse Archimedese toel minna välismaale ennast erialaselt proovile panema või täiendama.

Archimedese esindaja Katrin Kiisleri sõnul on väga oluline anda ärksatele noortele tehnikateaduste valdkonnas võimalus enesearenduseks. “Erinevalt tavastipendiumitest me piire väga ei sea. Raha võib kasutada nii erialasel konverentsil, suvekoolis kui võistlusel osalemiseks,” lisas ta.

Auhinna pälvinud meeskond valib endi hulgast lähetusel osalejad ja erialase ürituse. Osaleda võivad kõik võidutiimi liikmed. Stipendiumist saab katta sõidu- ja majutuskulu, osavõtutasu, päevaraha ning viisa- ja kindlustuskulu. Lähetus peab toimuma 2010. kalendriaasta jooksul.

Robotex on noortele suunatud tehnikateaduseid populariseeriv projekt, mille peamiseks eesmärgiks on tõsta noorte huvi tehnoloogiahariduse vastu. Ürituse peateemaks on robotitevaheline võistlus, millest võtavad osa nimekad ülikoolid üle kogu Eesti. 2008. aasta Archimedese auhind viis Robotexi võitjavõistkonna esmakordselt üleeuroopalisele robotivõistlusele Prantsusmaal.

Sihtastus Archimedes on suurim hariduse ja teadusvaldkonna tugiasutus Eestis, tänavuse eelarvemahuga 1,7 miljardit krooni. Sihtasutuse missioonis on luua arengukeskkond, mis aitab tagada Eesti hariduse ja teaduse konkurentsivõime maailmas. Selleks viiakse ellu mitmeid kohalikke ja rahvusvahelisi koostöö- ja arendusprogramme, toetatakse õpirännet, koordineeritakse kõrghariduse akrediteerimist ja teaduse hindamist.

Lisainfo: Märt Miljan, SA Archimedes kommunikatsioonijuht, 521 5767

Viimased uudised