Üldandmed Kontakt Otsi

Sihtasutus Archimedes tutvustab esmakordselt Eesti haridust Lõuna-Koreas

Sellel nädalavahetusel tutvustab Sihtasutus Archimedes esmakordselt Lõuna-Korea pealinnas Seoulis Eesti ülikoolide ingliskeelseid õppekavasid, stipendiume ning Eesti hariduse ja e-ühiskonna edulugusid.

Euroopa Komisjoni algatuse Study in Europe raames osaleb Archimedes üliõpilaste kahepäevasel värbamismessil ning vii läbi potentsiaalsetele uutele üliõpilastele infoseminarid Eesti hariduse ning õppimisvõimaluste tutvustamiseks. Lisaks arutatakse koostöövõimalusi Seouli Riikliku Ülikooliga, mis kuulub Aasia kümne parema ning maailma 50 parima ülikooli sekka.

“Oluliste teemadena tulevad jutuks ka haridusturunduse jaoks olulised valdkonnad nagu vilistlasturundus, õppekavade arendus, tudengite mobiilsus ning koostöö tööandjatega,” kommenteeris kõrghariduse välisturunduse peaspetsialist Merili Reismann. “Lõuna-Korea ja Eesti on mõlemad oma e-teenuste arendamisel maailma tipus ning kasulik oleks ka omavahelised haridussuhted uuele tasemele viia.”

Seoul-reading-room_2016

Seouli Riikliku Ülikooli raamatukogu lugemissaal. Foto: 1001 Libraries to see before you die, 2015.

Lõuna-Korea on välistudengite valdkonnas üks Aasia suurimaid saatjariike ning võiks Eesti jaoks olla kõrge potentsiaaliga turg talentide värbamiseks. Hetkel omandab Eestis diplomit 22 Lõuna-Korea tudengit nii bakalaureuse- magistri- kui doktoriõppes. Õppekavadest on korealaste seas kõige populaarsemad muusika ja esituskunstid, ärindus ja majandus ning füüsikalised loodusteadused. Lõuna-Korea kraadiõppe tudengeid õpib Eestis kolmes ülikoolis: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Lisaks toimetab aktiivselt Aasia Uuringute Koda Eestis ning TTÜs avas eelmisel aastal uksed Korea Insituut.

Sihtasutus Archimedes osaleb Lõuna-Korea tegevustes Euroopa Komisjoni initsiatiivi Study in Europe partnerina. 4.-5. juunil toimuval haridusmessil osaleb võtab osa 57 eksponenti 21-st riigist ning oodatakse kokku üle 2000 külastaja.
Lõuna-Korea on üks Euroopa Komisjoni algatuse Study in Europe prioriteetsest piirkondadest, kus Euroopa kõrgharidusruumi edaspidi tutvustatakse.

Lisainfo:

Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

 

Lisainfo:

Study in Europe Lõuna-Korea mess 4.-5. juunil

SA Archimedes võitis hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks

Times Higher Education 2016 Aasia edetabel

QS Top Universities 2015 maailma edetabel

Seoul National University koduleht

studyineuropefbkorea

Viimased uudised