Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Study Estonia edukaimad vilistlasõhtud Türgis

Study Estonia ja Work in Estonia kooostöös viidi 19. oktoobril Ankaras ja 20. oktoobril Istanbulis läbi vilistlasõhtud Eestis õppinud Türgi välistudengitele. Esimest korda rääkis vilistlasõhtutel töövõimalustest Eestis Work in Estonia. Samuti olid kaasas kaks ettevõtet: Ignite ja Erply, kel mõlemal suur huvi palgata noori IT-talente Türgist.

Türgi välistudengid õpivad Eestis täiskraadiõppes tihti just IT ja inseneeria valdkonnas, olles seega Eesti ettevõtjatele eriti huvipakkuvad.

Istanbuli vilistlasõhtu oli aga lausa erakordselt edukas, kuna osales ligikaugu 50 vilistlast, mis on seniste Türgi vilistlasõhtute rekord.

Lisaks tööandjatele turundas Istanbulis Eesti e-riigi võimekust Kaspar Korjus, kes tutvustas meie e-Residentsuse programmi ning kutsus vilistlasi endale e-residentsust taotlema. Eesti saatkond Ankaras kutsus mõlemas linna meie kõrgkoolide lõpetajaid taaskord Eestit külastama, olgu see siis turismi või ettevõtluse eesmärgil.

Tööandjate ja vilistlaste kokkusaamine osutus edukaks, sest juba on mitmed osalejad saanud ettevõtete poolt prooviülesanded, et oma IT-oskusi demonstreerida eesmärgiga Eesti ettevõttes tööd alustada.

Vilistlasõhtu_Istanbulis_2

Viimased uudised