Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Study in Estonia ja Toomas Hendrik Ilves kohtusid Stanfordi ülikooli praktikantidega

SA Archimedese algatus Study in Estonia korraldas eile neljapäeval Stanfordis kohtumise sealsetele tudengitele, kes läbivad 2017. aasta suvel oma praktika Eestis. Kohtumise aukülaline oli Toomas Hendrik Ilves, kes on hetkel Stanfordi ülikoolis külalisteadur. Ilves rääkis Stanfordi tudengitele Eesti IT eduloost, küberkaitse arengutest ja idufirmade keskkonnast Eestis. Sihtasutuse Archimedese esindajad Kaidi-Kerli Kärner ja Merili Reismann tutvustasid Stanfordi tudengitele Archimedese tegevusi kõrghariduse vallas ning Eestis õppimise võimalusi ja stipendiumiprogramme. Stanfordi tudengid läbivad sel suvel kahe kuu jooksul praktika Okupatsioonide Muuseumis, E-residentsuse programmi juures ja Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses.

Study in Estonia külastus Stanfordi toimus mahukama lääneranniku visiidi raames, kus tutvutakse Stanfordi välisturunduse tööga, Eesti keele õppimise võimalustega ning välistudengitele mõeldud praktikaprogrammiga ning uuritakse võimalusi koostööks antud tippülikooliga. Sel nädalal osaletakse ka NAFSA rahvusvahelisel haridusmessil, kus Eesti kõrgharidus ja Study in Estonia on esindatud boksiga.

Stanford on üks USA juhtivad ülikoole olles hetkel maailma ülikoolide edetabelis 2. kohal (QS World University Rankings).

Stanford_StudyinEstonia_2017

Sihtasutus Archimedes ja Toomas Hendrik Ilves koos Eestisse peagi saabuvate Stanfordi tudengitega. Foto: Kaidi-Kerli Kärner (Sihtasutus Archimedes)

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööprojekt. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Lisainfo:

Kaidi-Kerli Kärner
e-post: kaidi.karner@archimedes.ee
Study in Estonia
Sihtasutus Archimedes

Eestis õppimise ja töötamise võimaluste tutvustamine – Study in Estonia

Stanfordi ülikooli kodulehekülg

SA Archimedes.  Eestisse õppima tulevad välistudengid sihivad üha kõrgemat haridustaset. 30.11.2016

SA Archimedes. Eesti haridus- ja teadussaavutuste rahvusvaheline tutvustamine suureneb. 10.11.2016

SA Archimedes. Work in Estonia mess annab ettevõtetele võimaluse tööjõupuudust leevendada. 04.11.2016

Viimased uudised