Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Study in Estonia korraldas ülikoolide turundajatele QS World University Rankings koolituse

8. augustil toimus Tallinnas Archimedese välisturunduse agentuuri korraldusel seminar ülikoolide turundajatele, kus koolitajaks oli rahvusvahelise kõrgkoole järjestava edetabeli QS World University Rankings ekspert Zoja Zaitseva.

Eesti ülikoolid on aastate jooksul kõrgkoolide pingeridades ära märgitud aina kõrgematel positsioonidel ning Study in Estonia korraldusel toimus Eesti ülikoolidele esmakordselt QS World University Rankings seminar, kus peamisteks teemadeks olid Eesti ülikoolide tulemused QS edetabelites, meie ülikoolide tugevused ja nõrkused, analüütika ning turundus- ja kommunikatsioonivõimalused tulevikus.

“Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Ülikool on maailma tuhande parima ülikooli seas, ning lisaks sellele on valdkondlikult maailma saja parima ülikooli seas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kunsti- ja humanitaarteadustes ning Eesti Maaülikool metsanduses ja põllumajanduses,” kommenteeris QS ekspert Zoja Zaitseva, kes on Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia piirkondade regionaaldirektor.

“Archimedes ja QS on alustanud juba koostööd vilistlaste edulugude osas. Eesti ülikoolid on väga heal tasemel, ning nüüd on vaja veelgi enam pingutada, et ülikoolid veelgi enam rahvusvahelisel tasemel välja paistaks,” lisas Zaitseva.

QS World University Rankings on üks tunnustatumaid pingeridasid, mis reastab kõrgkoole üle terve maailma. Lisaks üldisele ülikoolide pingereale antakse välja ka mitmeid teisi, sealhulgas valdkonna-, eriala- ning regioonipõhiseid pingeridu. QS edetabeleid koostab rahvusvaheline konsultatsiooniettevõte Quacquarelli Symonds.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidust pakkuvat riiki tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Lisainfo:

Eero Loonurm, välisturunduse agentuuri juht
Sihtasutus Archimedes
eero.loonurm@archimedes.ee
Study in Estonia

 

Viimased uudised