Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Study in Estonia tutvustab Eesti kõrgharidust Soome karjäärinõustajate aastamessil

Täna, 7. veebruaril osaleb Archimedes riikliku turundusplatvormi “Study in Estonia” raames Soomes, Tamperes aasta suurimal karjäärinõustajate messil “Opopäivät 2020”. Soome üldhariduskoolides töötavatele karjäärinõustajatele pakutakse infot õppimisvõimaluste kohta Eestis, alates õppekavadest ning sisseastumisest lõpetades Soome tudengite edulugude ning vilistlaskogemustega. Eesti “Study in Estonia” messimeeskond on Tamperes 6.-8. veebruarini ning viib läbi eri tegevusi kõigil kolmel päeval, ning peamiselt tänasel messipäeval.

“Study in Estonia” esindab üheksat Eesti kõrgkooli: Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Eesti Kunstiakadeemiat, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat, Estonian Business Schooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor ning Tartu Kõrgemat Tervishoiu Kõrgkooli.

“Eestis õpib hetkeseisuga kraadiõppes üle 1200 Soome tudengi,” kommenteeris Eesti Instituudi projektijuht Sanna Immanen. “Soomlaste arv on kümne aastaga enam kui kahekordistunud. Eesti ongi soomlaste kõige populaarsemate kraadiõppe sihtriikidena oma kindlal kolmandal kohal  kohe traditsionaalsete lemmikute Rootsi ja Ühendkuningriigi järel. Eestis õpivad soomlased kõige enam rahvusvahelist ärijuhtimist, õigusteadust ja veterinaarmeditsiini.”

Eesti ülikoolid tutvustamas õppekavasid Soome karjäärinõustajatele. Foto: Sanna Immanen (Eesti Instituut)

Karjäärinõustajate messist (soome keeles ”Opopäivät”) võtab osa 700 karjäärinõustajat üle Soome. Tänavu korraldatakse üritus 6.-8. veebruarini Tamperes. Reedesel 7. veebruaril toimuval ekspopäeval tutvustab oma edasiõppimisvõimalusi ja tegevusi 150 peamiselt Soome kooli ja hariduseriala asutust. Study in Estonia abilisteks on lisaks Sanna Immanenile (Eesti Instituut) ka Iida Saarela (Tallinna Tehnikaülikool), Paavali Koivula, (Tallinna Ülikool) ja Liisa Leppävuori (EBS Helsinki).

Study in Estonia tegevuste peamine partner Soomes on Eesti Instituudi Soome esindus. Järgmiseks on plaanis aprilli lõpus korraldada Eesti ülikoolidega tutvumiseks mõeldud karjäärinõustajate õppereis. Sarnaseid tutvumisreise on läbi viidud juba kaheksa aastat, sest need on osalejate hulgas väga populaarsed.

“Study in Estonia” esindab üheksat Eesti kõrgkooli. Foto: Sanna Immanen (Eesti Instituut)

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidust pakkuvat riiki tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

Lisainfo:

Kodulehekülg Opopäivät 2020 – https://opopaivat2020.fi/

Viimased Soome uudised:

Märts 2019. Sihtasutus Archimedes võõrustas Põhjamaade haridusturundusagentuure

Detsember 2016. Soome tudengitest siin ja sealpool lahte

 

 

 

Viimased uudised