Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Study in Estonia viis Eesti ülikoolid Soome noorte infomessile

Detsembri alguses osalesid Eesti ülikoolid sihtasutuse Archimedese algatuse Study in Estonia eestvedamisel Soome noorte infomessil STUDIA 2012. Oma olemuselt on tegu Soome keskkoolilõpetajatele edasisi õppimisvõimalusi tutvustava infomessiga, kus Study in Estonia on Eesti haridust tutvustanud viimased viis aastat.

Välistudengitest õpib just Soome tudengeid Eestis ligi 900 – seega on Soome tulevastele tudengitele Eestis õppimisvõimaluste tutvustamine kõrge prioriteediga tegevus kõigile Eesti ülikoolidele.

„Soome on meie jaoks suurim ja tähtsaim saatjariik ja lisaks sellele on meie eesmärk leida Eestisse võimalikult häid tudengeid,“ kommenteeris SA Archimedese kõrghariduse välisturunduse juht Mariann Lugus.


Eesti ülikoolid ühiselt STUDIA 2012 haridusmessil. Foto: Eero Loonurm

„Meie laiem eesmärk on aga viia infot Eesti kohta noorema publikuni koolidesse ja kõrgkoolidesse. Koostöös Eesti Instituudiga Soomes ja Eesti saatkonnaga on algatatud koostööprojekt „Viro käy koulua“, mille käigus tutvustatakse Eesti kultuuri, ajalugu ja õppimisvõimalusi noorele publikule.“

Soome tudengid õpivad Eestis nii eesti- kui ka ingliskeelsetele õppekavadel. Eestikeelsetest õppekavadest domineerivad Soome noored Tartu Ülikooli meditsiini ja Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini õppekavadel. Tallinnas aga õpivad soomlased peamiselt ingliskeelsetel kavadel Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Estonian Business Schoolis. Õppekavadest on kõige populaarsemad õigusteadus, rahvusvaheline ärikorraldus, rahvusvahelised suhted ja meediaõpe. Soome tudengeid õpib Eestis kõikides ülikoolides – lisaks eelnimetatutele ka Eesti Kunstiakadeemias kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Study in Estonia kõrgharidust tutvustav soomekeelne info. Foto: Eero Loonurm

Messil osalemine on olnud alati üks peamisi tegevusi, mille ümber koondub ka palju muud – lisaks kutsus Study in Estonia ühiseks koosviibimiseks kokku Eestis õppinud soomlastest vilistlasted ja koostööpartnerid, kohtuti ka Soome CIMO esindajatega ja külastati ka Tallinna Ülikooli ja EBSi Soome õppehooneid.

„Väga edukalt tutvustab meie haridust ka meie Study in Estonia Soome esindaja Grete Ahtola, kes on eestvedaja mitmesugustele Soomes toimuvatele tutvustustegevustele. Soome gümnaasiumides on toimunud Eesti kultuuri ja kõrgkoolides õppimisvõimaluste infopäevad, Study in Estonia soome- ja ingliskeelsed infomaterjalid on jõudnud Soome koolide karjäärinõustajateni, jooksvalt on toimunud mitmesugust infotegevust Helsingis asuvas Eesti Majas.“

2012-2013. õppeaastal õpib Eesti kõrgkoolide tasemeõppes ligi 1850 välistudengit. Lisaks tasemeõppe tudengile õpib veel eri kõrgkoolides ligi 1000 vahetustudengit ning igal aastal õpib lühematel talve- ja suvekursustel veel üle 500 välistudengi.

STUDIA on Soome koolinoortele edasisi õppimisvõimalusi tutvustav haridusmess, mis toimus 4.-5. detsembril. Igal aastal võtavad messidest osa Soome ja välisülikoolid, kes soovivad tutvustada oma õppekavasid keskkooli lõpetavatele noortele. Sellel aastal oli Study in Estonia boksis Eesti haridust üheskoos tutvustamas seitsme ülikooli, kahe kõrgkooli (EHTE ja Mainor) ja IT Akadeemia esindajad.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööprojekt. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib SA Archimedes ja seda rahastab doktoriõppe ja rahvusvahelistumise edendamise programmi DoRa raames Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:
Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
Kõrghariduse arenduskeskuse välisturunduse spetsialist
Eero.Loonurm@archimedes.ee
6979230

Eesti kõrghariduse välisturunduse koduleht Study in Estonia

Welcome Bag Eestisse saabunud uutele välistudengitele

Minister kohtus Eestis õppivate välistudengitega

Viimased uudised