Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Tallinna koertekooli saabus esimene vahetusõpilane

Seoses Euroopa Komisjoni Erasmus+ projekti LASSIE+ õpirände võimaluste rahastamisotsusega, saavad alates tänasest lisaks inimestele vahetusõpilasena välismaale minna ka loomad. Esimese vahetusõpilasena saabus Tallinna koertekooli koer Casper, kes sõitis siia Taanist.

Koera omaniku Lars Jenseni sõnul on vahetusprogramm suurepärane võimalus arendada koera maailmapilti ja õpetada tundma erinevaid keeli ja kultuure.

„Mind tõesti paelus võimalus anda oma lemmikloomale võimalus tutvuda mõne teise riigi kultuuri ja eluoluga ning võimaldada talle rahvusvaheline kogemus just kodu lähedalt. Selle tõttu otsustasingi Casperi saata Eestisse,“ rääkis koeraomanik.

Tallinna Koertekool õpetab Casperile eesti hagija stiilis haukumist, eestikeelseid käsklusi ning kohalikke sitsimistehnikaid.

„Ma arvan, et igal koeral peab olema õigus minna õppima välismaale. Taanis on ta koertekoolis näidanud üles äärmiselt head õppeedukust ja ma arvan, et nüüd on tal aeg end Euroopas rakendada,” tunnustas Jensen.

“Rahvusvaheline kogemus pole pelgalt välismaal õppimine. Loodan, et Casper leiab uusi sõpru, kellega koos lehtedes püherdada, kasse taga ajada ning inimese jaoks seosetutesse kohtadesse auke kaevata,” lisas koeraomanik.

Erasmus+ programmi LASSIE+ raames rändab 2019. aastal üle Euroopa rohkem kui 15 000 looma. LASSIE+ on õpiränne inimese parimale sõbrale – kõlab muidugi uhkelt.

 

Ühtlasi jagame teiega ka videot koer Bossest, kes asus täna teele Eestist Hispaaniasse:

 

Viimased uudised