Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Täna auhinnati Eesti parimaid teaduse populariseerijaid

Eesti tublimad teaduse populariseerijad on Ain Kallis, sihtasutus Tartu Keskkonnahariduse Keskus ning MTÜ Stellarium, auhinnad nendele ja teistele tunnustatutele anti üle täna Tallinnas peetava teadusmeedia konverentsi “Teadus – tumm või tummine?” avamisel.

Sellel aastal andis žürii välja kolm 40 tuhande krooni suurust esimest auhinda: need pälvisid ilmateadlane Ain Kallis, kes on aastate jooksul tutvustanud ajakirjanduses ja koolides mitte ainult ilmateadust, vaid ka geograafiat, astronoomiat ja teisi valdkondi; astronoomide mittetulundusühing Stellaarium ja selle juht Mare Ruusalepp, kes Tartu Observatooriumis Tõraveres korraldab huvilistele ekskursioone “taevaste asjade juurde” ja on tänuväärne partner füüsikaõpetajatele; sihtasutus Tartu Keskkonnahariduskeskus ja selle projektijuht Annelie Ehlvest, kes koostasid praegu mööda Eestit rändava interaktiivse linnalooduse näituse “Ma pole külaline, ma elan siin”.

Teise auhinna väärilisi nimetas žürii viis, need on raamatu “Aegade alguses. 15 kirjutist kaugemast minevikust” autor Aivar Kriiska, Narva Lasteülikooli algataja Aet Kiisla, Sihtasutus Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus ehk Energiakeskus, blogi Keskkonnaabi algataja Erik Puura ning projekti “Geoturismi arendamine Eestis ja Soomes: õppides tundma maa minevikku” vedaja MTÜ Geoguide Baltoscandia eesotsas Heikki Bauertiga. Auhinnaga kaasnes 26 tuhande krooni suurune preemia.

Kolmandaid auhindu, mille suuruseks kümme tuhat krooni, jagus seitse: need pälvisid pikaaegne teaduse populariseerija Heldur Sander; füüsika populariseerija Andi Hektor; Lähis-Ida klassikaliste tekstide tõlkija ja kommenteerija Amar Annus; Tähe Perepäevade TäPe korraldaja Eesti Füüsika Selts; Rakvere Reaalgümnaasiumi Loodusteaduste huviklubi töö edendajad Kadri-Ly Trahv ja Tiina Sirelpuu; neljanda Rahvusvahelise Polaaraasta tutvustaja Enn Kaup ning teadus- ja tehnoloogiauudiste portaal Novaator, mille toimetaja on Villu Päärt.

Lisaks andis žürii välja kaks aukirja, need läksid ajakirjale Akadeemiake, peatoimetaja Liina Kanger ning ajakirjale Tarkade Klubi, peatoimetaja Arko Olesk.

Teaduse populariseerimise auhind asutati 2006. aastal ja tänavu anti seda välja kolmandat aastat. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad ühiselt välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Sihtasutus Archimedes.

Auhinna eesmärgiks on ergutada avalikkusele teadust tutvustavaid tegevusi ning avaldada üksikisikutele ja kollektiividele tunnustust teaduse populariseerimise eest.

Lähem teave:
http://www.archimedes.ee/teadpop/index.php?leht=14
Terje Tuisk, sihtasutus Archimedes, 511 0356

Viimased uudised