Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Täna avati Põhja- ja Baltimaade kultuurikeskus Shanghais

Täna, 28. oktoobril avati Shanghai Teadus- ja Tehnoloogiaülikoolis Põhja- ja Baltimaade kultuurikeskus (Nordic-Baltic Culture Centre). Kultuurikeskuse eesmärk on süvendada kultuurivahetusprogrammi ülikooli (USST ehk University of Shanghai for Science and Technology) ja Põhjamaade ning Baltimaade partnerite vahel.

USST Põhja- ja Baltimaade kultuurikeskuse avamine

Keskuse avasid USST ülikooli asepresident hr. Chen Bin, USST kultuurikeskuse peadirektor hr. Rolf Appelkvist ning lisaks osalesid avamisel kõnedega ka Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kalmar Kurs ning Tartu Ülikooli prorektor Erik Puura. Lindi lõikasid läbi hr Chen Bin, Eesti peakonsul Shanghais hr Jaan Reinhold ning Taani asekonsul pr Meeja Neergaard.

Kultuurikeskuses on alaline Põhja- ja Baltimaade väljapanek, sealhulgas Eesti haridust, kultuuri ja ettevõtlust tutvustavad temaatilised materjalid. Keskus paikneb ajaloolises kolmekorruselises hoones, mis asub USST ülikooli linnaku südames. Keskuse avamist on toetanud ka USST senine koostöö prioriteetsete ülikoolidega, nagu Borås ülikool Rootsis ja Tartu Ülikool Eestis.

Peakonsul Jaan Reinhold (vasakul) avamislinti läbi lõikamas

“Edaspidi on kavas keskust kasutada mitte üksnes Eesti haridusvõimaluste tutvustamiseks, vaid ka teisteks Eestiga seotud ettevõtmisteks,” kommenteris keskuse avamist peakonsul Jaan Reinhold. USST on 1906. aastal asutatud ülikool, mis on kujunenud Shanghai piirkonna üheks olulisimaks.

Keskuse avamine on järjekordne märk Eesti ja Aasia koostööst, mille süvenemisele on aidanud kaasa sihtasutuse Archimedes Eesti kõrgharidust tutvustavad tegevused Study in Estonia projekti raames, mille käigus on alates 2008 aastast korraldatud Eesti ülikoolide turundustegevusi Aasia suunal, muuhulgas osaleti EXPO maailmanäitusel Shanghais 2010. aastal. Kõik need tegevused on muutunud võimalikuks tänu Shanghais asuva Eesti peakonsulaadi igakülgsele abile ja toetusele.

USST ülikoolis on 15 teaduskonda ja 2 kolledžit, 17,000 bakalaureusetudengit, 5000 magistranti ja  330 doktoranti. Ülikoolil on mitmeid kõrgtehnoloogilisi projekte teadus- ja tehnoloogiavaldkonnas, lisaks on ülikool tänu Shanghai haldusüksuse rahastusskeemidele avatud suuremale rahvusvahelisele koostööle üle maailma.

 

Shanghais asuv USST ülikool

Sihtasutus Archimedes on rahastanud Euroopa Sotsiaalfondi toel Eesti ülikoolide turundustegevusi Pekingis, Shanghais ja teistes Hiina linnades. Läbi algatuse “Study in Estonia” on rahastatud rahvusvahelistel haridusmessidel osalemist, ülikoolide akadeemilisi töötubasid ning sotsiaalmeediategevusi tutvustamaks Eesti ülikoolide ingliskeelseid õppekavasid.

Sihtasutuse Archimedes korraldatud TTÜ akadeemiline töötuba Shanghais 2011. aastal

8. novembril korraldab Eesti Vabariigi Peakonsulaat Shanghais koostöös sihtasutusega Archimedes antud kultuurikeskuses vastuvõtu: toimub näituse „Fascinating Estonia“ avamine ning Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia klassikalise kitarri õppejõu prof. Heiki Mätliku kontsert „New European and Estonian Guitar Music“. Kutsutud on Eesti ülikoolide partnerid, vilistlased, Eesti kogukond Shanghais ja teised Eesti koostööpartnerid.

Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
Kommunikatsioonijuht
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee
Tel. 6979225

Lisainfo:

Jaan Reinhold
Eesti peakonsulaat Shanghais
Peakonsul
e-post: Jaan.Reinhold@mfa.ee
Tel. (86 21) 5178 2391

Viimased uudised